Genialny przepis na czebureki z mięsem

No to przyszedł czas na czebureki w wykonaniu Pyszności. W naszym daniu nie mogło zabraknąć mięsnych kęsków. Po prostu palce lizać!

Zobacz także: Kolorowe roladki schabowe z patelni

Genialny przepis na czebureki z mięsem2
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Genialny przepis na czebureki z mięsem
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje
Ciasto
Farsz mięsny

Sposób przygotowania:

 1. W garnku połącz ze sobą wodę, sól oraz masło. Po zagotowaniu zdejmij garnek z palnika i zacznij dodawać stopniowo pół szklanki mąki.
  W garnku połącz ze sobą wodę, sól oraz masło. Po zagotowaniu zdejmij garnek z palnika i zacznij dodawać stopniowo pół szklanki mąki.
 2. Mieszaj intensywnie do połączenia wszystkich składników. Odstaw do ostudzenia.
  Mieszaj intensywnie do połączenia wszystkich składników. Odstaw do ostudzenia.
 3. W misce połącz ze sobą mięso mielone, maślankę, cebulę, majeranek, natkę pietruszki, sól oraz pieprz. Dokładnie wymieszaj.
  W misce połącz ze sobą mięso mielone, maślankę, cebulę, majeranek, natkę pietruszki, sól oraz pieprz. Dokładnie wymieszaj.
 4. Ponownie zajmij się ciastem. W tym celu na blacie umieść resztę mąki, wcześniej przygotowaną mieszankę, jajko i spirytus. Wyrób ciasto, po czym owiń w folię spożywczą i wstaw do lodówki na 4 godziny.
  Ponownie zajmij się ciastem. W tym celu na blacie umieść resztę mąki, wcześniej przygotowaną mieszankę, jajko i spirytus. Wyrób ciasto, po czym owiń w folię spożywczą i wstaw do lodówki na 4 godziny.
 5. Rozwałkuj ciasto na grubość 1-2 milimetry. Wytnij koła i umieść na nich mięsną mieszankę. Złóż na pół i przy pomocy widelca zrób falbankę.
  Rozwałkuj ciasto na grubość 1-2 milimetry. Wytnij koła i umieść na nich mięsną mieszankę. Złóż na pół i przy pomocy widelca zrób falbankę.
 6. Smaż na rozgrzanym oleju.
  Smaż na rozgrzanym oleju.
 7. Gotowe czebureki możesz podać m.in. ze śmietaną. Smacznego!
  Gotowe czebureki możesz podać m.in. ze śmietaną. Smacznego!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×