Cudowne gofry ombre dla juniora

chrupiące gofry ombre

Gofry ombre sprawdzą się doskonale zarówno jako propozycja na śniadanie, jak i na kolacje. Tego przepisu nie możesz przegapić ?

To kolejny przepis w ramach cyklu #ukrytewarzywa.

Zobacz także: Ciasteczka dyniowe z płatkami owsianymi i czekoladą

Chrupiące gofry ombre dla juniora10
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Chrupiące gofry ombre dla juniora
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje
Ciasto na gofry
Pozostałe składniki

Sposób przygotowania:

 1. Cały proces rozpocznij od przygotowania mieszanki na gofry. W tym celu ubij białka. Następnie połącz mokre składniki, cukier i szczyptę soli. Nie zapomnij dodać również przesianej mąki i proszku do pieczenia. Na samym końcu dodaj delikatnie ubite białka. Na palniku połącz ze sobą borówki i cukier puder. Opcjonalnie możesz dodać wodę.
  Cały proces rozpocznij od przygotowania mieszanki na gofry. W tym celu ubij białka. Następnie połącz mokre składniki, cukier i szczyptę soli. Nie zapomnij dodać również przesianej mąki i proszku do pieczenia. Na samym końcu dodaj delikatnie ubite białka. Na palniku połącz ze sobą borówki i cukier puder. Opcjonalnie możesz dodać wodę.
 2. Gotuj przez kilka minut, aż uzyskasz gęstą mieszankę. Następnie zblenduj ugotowanego buraka z wcześniej przygotowanymi borówkami.
  Gotuj przez kilka minut, aż uzyskasz gęstą mieszankę. Następnie zblenduj ugotowanego buraka z wcześniej przygotowanymi borówkami.
 3. Podziel mieszankę na gofry na trzy miseczki. Do pierwszej miski dodaj dwie łyżki zblendowanej mieszanki, do drugiej cztery łyżki i do trzeciej sześć łyżek. Dokładnie wymieszaj.
  Podziel mieszankę na gofry na trzy miseczki. Do pierwszej miski dodaj dwie łyżki zblendowanej mieszanki, do drugiej cztery łyżki i do trzeciej sześć łyżek. Dokładnie wymieszaj.
 4. Na rozgrzanej gofrownicy rozprowadź olej. Następnie smaż gofry przez kilka minut.
  Na rozgrzanej gofrownicy rozprowadź olej. Następnie smaż gofry przez kilka minut.
 5. Z gotowych gofrów uformuj wieżyczkę. Dodaj owoce i cukier puder. Smacznego!
  Z gotowych gofrów uformuj wieżyczkę. Dodaj owoce i cukier puder. Smacznego!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×