Pyszny koktajl jabłkowy z alkoholem podany w jabłku

Nadszedł weekend, w związku z czym czas na ciekawą propozycję koktajlu alkoholowego. Ten, który dziś zobaczysz, będzie wyjątkowy. Dlaczego? Ponieważ forma jego podania będzie inna niż wszystkie!

Poniżej zobaczysz przepis na pyszny koktajl jabłkowy z alkoholem, który podany jest w… jabłku! Wygląda świetnie, ale uwierzcie mi, że smakuje jeszcze lepiej. Koniecznie wypróbuj.

Pyszny koktajl jabłkowy z alkoholem podany w jabłku
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszny koktajl jabłkowy z alkoholem podany w jabłku
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Odkrój górę w dwóch jabłkach i odłóż je na bok. Jeżeli jabłka mają nierówne dna, przez co nie mogą stać w pozycji pionowej, to delikatnie odkrój również dolne części jabłek. Za pomocą łyżeczki wydrąż środek dwóch jabłek i zachowaj miąższ.
  Odkrój górę w dwóch jabłkach i odłóż je na bok. Jeżeli jabłka mają nierówne dna, przez co nie mogą stać w pozycji pionowej, to delikatnie odkrój również dolne części jabłek. Za pomocą łyżeczki wydrąż środek dwóch jabłek i zachowaj miąższ.
 2. Weź odcięte góry jabłek i na środku z nich zrób po jednej dziurce.
  Weź odcięte góry jabłek i na środku z nich zrób po jednej dziurce.
 3. Usuń gniazdo nasiennie w trzecim jabłku, a następnie pokrój je w kostkę. Wrzuć je do blendera i dodaj do niego wydrążony wcześniej miąższ dwóch pozostałych jabłek, pokruszony lód, sok jabłkowy, likier karmelowy, amaretto i wódkę. Zmiksuj na jednolitą masę.
  Usuń gniazdo nasiennie w trzecim jabłku, a następnie pokrój je w kostkę. Wrzuć je do blendera i dodaj do niego wydrążony wcześniej miąższ dwóch pozostałych jabłek, pokruszony lód, sok jabłkowy, likier karmelowy, amaretto i wódkę. Zmiksuj na jednolitą masę.
 4. Zawartość blendera rozlej pomiędzy dwa wydrążone jabłka.
  Zawartość blendera rozlej pomiędzy dwa wydrążone jabłka.
 5. Przykryj jabłka wcześniej odciętymi górami i do każdego z nich włóż po jednej słomce.
  Przykryj jabłka wcześniej odciętymi górami i do każdego z nich włóż po jednej słomce.
 6. Na zdrowie!

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×