Kurczak Caprese z mozzarellą, bazylią, pomidorkami i octem balsamicznym

Poniżej znajdziesz przepis na przyrządzenie kurczaka Caprese z mozzarellą, bazylią, pomidorkami i octem balsamicznym.

Kurczak Caprese z mozzarellą, bazylią, pomidorkami i octem balsamicznym2
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Kurczak Caprese z mozzarellą, bazylią, pomidorkami i octem balsamicznym
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Dopraw z obydwóch stron piersi z kurczaka solą i pieprzem. Rozgrzej olej na patelni i włóż na nią kurczaka. Smaż przez 6 minut z każdej strony, a następnie zdejmij patelnię z ognia.
  Dopraw z obydwóch stron piersi z kurczaka solą i pieprzem. Rozgrzej olej na patelni i włóż na nią kurczaka. Smaż przez 6 minut z każdej strony, a następnie zdejmij patelnię z ognia.
 2. Rozgrzej patelnię, a następnie wlej na nią ocet balsamiczny. Kiedy się podgrzeje, dodaj czosnek. Po minucie, dodaj pomidorki i dopraw je solą. Podgrzewaj przez 5-7 minut, a następnie dodaj bazylię i dobrze wszystko wymieszaj.
  Rozgrzej patelnię, a następnie wlej na nią ocet balsamiczny. Kiedy się podgrzeje, dodaj czosnek. Po minucie, dodaj pomidorki i dopraw je solą. Podgrzewaj przez 5-7 minut, a następnie dodaj bazylię i dobrze wszystko wymieszaj.
 3. Na patelnię dodaj usmażonego wcześniej kurczaka. Na każdym kawałku połóż po dwa plastry mozzarelli. Kiedy ser się roztopi, zdejmij patelnię z ognia.
  Na patelnię dodaj usmażonego wcześniej kurczaka. Na każdym kawałku połóż po dwa plastry mozzarelli. Kiedy ser się roztopi, zdejmij patelnię z ognia.
 4. Gotowe danie przełóż na talerze. Smacznego!
  Gotowe danie przełóż na talerze. Smacznego!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×