Kurczak pieczony w zoodlowanych ziemniakach

kurczak pieczony w zoodlowanych ziemniakach

Kurczak pieczony w zoodlowanych ziemniakach to najlepszy dowód na to, że obiad wcale nie musi być nudny. Może zachwycać zarówno formą, jak i smakiem. Zresztą za chwilę sama się o tym przekonasz ?

W przygotowaniu ziemniaków pomógł nam Zoodler marki Philips.

Zobacz także: Odwrócona tarta jabłkowa

Kurczak pieczony w zoodlowanych ziemniakach2
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Kurczak pieczony w zoodlowanych ziemniakach
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje
Kurczak
Ziemniaki

Sposób przygotowania:

 1. Ułóż plastry boczku na desce do krojenia tak, jak w filmie. Następnie na środku umieść filet z kurczaka. Nie zapomnij doprawić do smaku solą, pieprzem, czosnkiem w proszku i słodką papryką. Zwiń wystające elementy boczku do środka i obsmaż całość na patelni.
  Ułóż plastry boczku na desce do krojenia tak, jak w filmie. Następnie na środku umieść filet z kurczaka. Nie zapomnij doprawić do smaku solą, pieprzem, czosnkiem w proszku i słodką papryką. Zwiń wystające elementy boczku do środka i obsmaż całość na patelni.
 2. Zoodlowane ziemniaki umieść w dużej misce. Dodaj do niej również: olej, rozmaryn, pieprz oraz sól. Dokładnie wymieszaj i...
  Zoodlowane ziemniaki umieść w dużej misce. Dodaj do niej również: olej, rozmaryn, pieprz oraz sól. Dokładnie wymieszaj i...
 3. ...przenieś na deskę do krojenia, tworząc poziomy pas. Teraz na jednym końcu umieść kurczaka w boczku i zwiń do środka.
  ...przenieś na deskę do krojenia, tworząc poziomy pas. Teraz na jednym końcu umieść kurczaka w boczku i zwiń do środka.
 4. Filety obtoczone ziemniakami ułóż w formie do pieczenia, po czym wstaw do piekarnika na 20 minut (temp. 170 stopni Celsjusza).
  Filety obtoczone ziemniakami ułóż w formie do pieczenia, po czym wstaw do piekarnika na 20 minut (temp. 170 stopni Celsjusza).
 5. Smacznego!
  Smacznego!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×