Pyszna pierś z kurczaka z mozzarellą i pomidorkami

Pierś z kurczaka to pyszne i uniwersalne mięso, które można przyrządzać na masę różnych sposobów. Pokazaliśmy już wam wiele z nich i dzisiaj przyszedł czas na kolejny.

W tym artykule chciałabym pokazać ci, jak przyrządzić pyszną pierś z kurczaka z mozzarellą i pomidorkami. To danie jest naprawdę smaczne i jestem pewna, że zasmakuje twojej rodzinie.

Przepis poniżej.

Pyszna pierś z kurczaka z mozzarellą i pomidorkami
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszna pierś z kurczaka z mozzarellą i pomidorkami
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Każdą pierś z kurczaka z obydwóch stron przypraw solą, pieprzem i ziołami prowansalskimi.
  Każdą pierś z kurczaka z obydwóch stron przypraw solą, pieprzem i ziołami prowansalskimi.
 2. Teraz przystąpimy do panierowania. W tym celu każdą pierś posyp mąką, potem namocz w jajku, a na koniec posyp bułką tartą.
  Teraz przystąpimy do panierowania. W tym celu każdą pierś posyp mąką, potem namocz w jajku, a na koniec posyp bułką tartą.
 3. Na patelni rozgrzej olej, a następnie włóż na nią piersi z kurczaka. Smaż z każdej strony przez ok. 3 minuty, aż kurczak będzie miał złocisty kolor.
  Na patelni rozgrzej olej, a następnie włóż na nią piersi z kurczaka. Smaż z każdej strony przez ok. 3 minuty, aż kurczak będzie miał złocisty kolor.
 4. Kiedy kurczak będzie miał złocisty kolor, każdą pierś posyp z wierzchu mozzarellą. Następnie na patelnię wrzuć pomidorki koktajlowe. Przypraw wszystko solą i pieprzem, a następnie włóż patelnię do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni C i piecz przez 15 minut.
  Kiedy kurczak będzie miał złocisty kolor, każdą pierś posyp z wierzchu mozzarellą. Następnie na patelnię wrzuć pomidorki koktajlowe. Przypraw wszystko solą i pieprzem, a następnie włóż patelnię do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni C i piecz przez 15 minut.
 5. Po 15 minutach wyjmij gotowe danie. Podawaj kurczaka z pomidorkami.
  Po 15 minutach wyjmij gotowe danie. Podawaj kurczaka z pomidorkami.
 6. Smacznego!

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×