Łosoś w cytrusach

Co świetnie pasuje do łososia? Oczywiście cytrusy ? Zresztą sama się o tym przekonaj i koniecznie wypróbuj naszą dzisiejszą propozycję!

Łosoś w cytrusach3
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Łosoś w cytrusach
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje
Podstawowe składniki
Masło ziołowe
Salsa cytrusowa

Sposób przygotowania:

 1. Połącz w misce oliwę z oliwek, skórkę z cytryny, brązowy cukier, czosnek, pieprz oraz sól. Dokładnie wymieszaj.
  Połącz w misce oliwę z oliwek, skórkę z cytryny, brązowy cukier, czosnek, pieprz oraz sól. Dokładnie wymieszaj.
 2. Przełóż łososia do formy do pieczenia. Rozprowadź na nim wcześniej przygotowaną mieszankę i na wierzchu ułóż plastry pomarańczy. Wstaw do piekarnika na 10 minut (temp. 200 stopni Celsjusza).
  Przełóż łososia do formy do pieczenia. Rozprowadź na nim wcześniej przygotowaną mieszankę i na wierzchu ułóż plastry pomarańczy. Wstaw do piekarnika na 10 minut (temp. 200 stopni Celsjusza).
 3. Czas na przygotowanie masła ziołowego. W tym celu połącz roztopione masło, świeże zioła oraz sól. Dobrze wymieszaj. Rozprowadź mieszankę na podpieczonym łososiu i ponownie wstaw do piekarnika na 5-10 minut (temp. 200 stopni Celsjusza).
  Czas na przygotowanie masła ziołowego. W tym celu połącz roztopione masło, świeże zioła oraz sól. Dobrze wymieszaj. Rozprowadź mieszankę na podpieczonym łososiu i ponownie wstaw do piekarnika na 5-10 minut (temp. 200 stopni Celsjusza).
 4. W międzyczasie przygotuj salsę cytrusową, łącząc: pomarańczę, grejpfruta, szalotkę, kolendrę, sok z cytryny, sól oraz pieprz.
  W międzyczasie przygotuj salsę cytrusową, łącząc: pomarańczę, grejpfruta, szalotkę, kolendrę, sok z cytryny, sól oraz pieprz.
 5. Gotowego łososia podawaj z salsą cytrusową oraz ryżem. Smacznego!
  Gotowego łososia podawaj z salsą cytrusową oraz ryżem. Smacznego!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×