Mini pączki na patyczkach

Mini pączki na patyczkach to nasza kolejna propozycja na Tłusty Czwartek. Co więcej, jest o wiele lżejsza niż standardowe pączki smażone w głębokim oleju.

Nasze pączki przygotowaliśmy w Ovi Smart marki Philips.

Zobacz także: Pączki z Ovi

Mini pączki20
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Mini pączki
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje szt.
Rozczyn
Pozostałe składniki

Sposób przygotowania:

 1. Cały proces rozpocznij od przygotowania rozczynu. W tym celu połącz ze sobą: ciepłe mleko, świeże drożdże, cukier oraz mąkę pszenną.
  Cały proces rozpocznij od przygotowania rozczynu. W tym celu połącz ze sobą: ciepłe mleko, świeże drożdże, cukier oraz mąkę pszenną.
 2. Teraz zmiksuj żółtka i cukier. Po chwili dodaj rozpuszczone masło, mąkę pszenną i wcześniej przygotowany rozczyn. Powstałe ciasto odstaw do wyrośnięcia na godzinę.
  Teraz zmiksuj żółtka i cukier. Po chwili dodaj rozpuszczone masło, mąkę pszenną i wcześniej przygotowany rozczyn. Powstałe ciasto odstaw do wyrośnięcia na godzinę.
 3. Wyrośnięte ciasto podziel na mniejsze części i stwórz z nich małe kuleczki. Następnie nabij je na patyczki i ponownie odstaw do wyrośnięcia, tym razem na 30 minut.
  Wyrośnięte ciasto podziel na mniejsze części i stwórz z nich małe kuleczki. Następnie nabij je na patyczki i ponownie odstaw do wyrośnięcia, tym razem na 30 minut.
 4. Tak wyrośnięte pączki piecz w Ovi przez 8-10 minut (temp. 160 stopni Celsjusza).
  Tak wyrośnięte pączki piecz w Ovi przez 8-10 minut (temp. 160 stopni Celsjusza).
 5. Mini pączki udekoruj lukrem. Smacznego!
  Mini pączki udekoruj lukrem. Smacznego!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×