×

Mleko na 3 sposoby

Tym razem postanowiliśmy się zabrać za mleka roślinne i wyprodukowaliśmy je samodzielnie w naszej kuchni. Efekt? Mega! ?

 

Mleko na 3 sposoby3
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Mleko na 3 sposoby
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje
Mleko kokosowe
Mleko ryżowo-czekoladowe
Mleko jaglane

Sposób przygotowania:

 1. Zaczynamy od mleka jaglanego.W blenderze połącz ze sobą ugotowaną kaszę jaglaną, posiekane migdały, suszone daktyle i wodę. Dokładnie zmiksuj i przeciśnij przez gazę.
  Zaczynamy od mleka jaglanego.W blenderze połącz ze sobą ugotowaną kaszę jaglaną, posiekane migdały, suszone daktyle i wodę. Dokładnie zmiksuj i przeciśnij przez gazę.
 2. Czas na mleko ryżowo-czekoladowe. Aby je przygotować do blendera wrzuć ugotowany ryż, kakao i wodę. Ponownie zmiksuj i przeciśnij przez gazę.
  Czas na mleko ryżowo-czekoladowe. Aby je przygotować do blendera wrzuć ugotowany ryż, kakao i wodę. Ponownie zmiksuj i przeciśnij przez gazę.
 3. I na koniec mleko kokosowe. Tym razem wiórka kokosowe zalej wrzątkiem i odstaw na 15-20 minut. Przelej wiórka do blendera kielichowego i dolej wody. Miksuj wszystko przez ok. 2 minut. Następnie przeciśnij przez gazę.
  I na koniec mleko kokosowe. Tym razem wiórka kokosowe zalej wrzątkiem i odstaw na 15-20 minut. Przelej wiórka do blendera kielichowego i dolej wody. Miksuj wszystko przez ok. 2 minut. Następnie przeciśnij przez gazę.
 4. Smacznego!
  Smacznego!
 

Pyszności

Z miłości do Pyszności <3

Wybrane dla Ciebie

UE odrzuciła poprawkę dotyczącą wegańskiej żywności. Uznano, że nazewnictwo nie wprowadza w błąd

Od lat toczy się dyskusja na temat nazewnictwa wegańskich produktów. Pojawia się ich na rynku coraz więcej, więc i szuka się odpowiedniego sposobu, żeby podkreślić ich charakter. Poprawka została odrzucona W październiku 2020 zgłoszono poprawkę do rozporządzenia, która dotyczyła terminologii nazywania wegańskich zamienników nabiału. Miała ona wyregulować nazewnictwo, które mogło wprowadzać w błąd. . Zabronione […]

zamknij