Pieczone słodkie ziemniaki nadziewane pysznym farszem

Poniżej zobaczysz przepis na przyrządzenie pieczonych słodkich ziemniaków faszerowanych pysznym nadzieniem.

Pieczone słodkie ziemniaki nadziewane pysznym farszem
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pieczone słodkie ziemniaki nadziewane pysznym farszem
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Umyj ziemniaki, osusz je, a następnie owiń w ręcznik papierowy. Włóż do mikrofalówki na 10 minut. Po 10 minutach wyjmij je i ponakłuwaj za pomocą widelca. Zawiń ponownie w papier i włóż do mikrofalówki na dodatkowe 15 minut. Po 15 minutach odwiń je z papieru i przełóż na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Włóż do piekarnika rozgrzanego do 220 stopni C i piecz przez 30 minut.
  Umyj ziemniaki, osusz je, a następnie owiń w ręcznik papierowy. Włóż do mikrofalówki na 10 minut. Po 10 minutach wyjmij je i ponakłuwaj za pomocą widelca. Zawiń ponownie w papier i włóż do mikrofalówki na dodatkowe 15 minut. Po 15 minutach odwiń je z papieru i przełóż na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia. Włóż do piekarnika rozgrzanego do 220 stopni C i piecz przez 30 minut.
 2. Na patelni rozgrzej olej, a następnie wrzuć na nią cebulę. Kiedy się zeszkli, dodaj kurczaka, czosnek, papryki, sól, pieprz, kmin rzymski i paprykę słodką w proszku. Pomieszaj. Kiedy kurczak będzie dosmażony, dodaj czarną fasolę i dobrze wszystko wymieszaj.
  Na patelni rozgrzej olej, a następnie wrzuć na nią cebulę. Kiedy się zeszkli, dodaj kurczaka, czosnek, papryki, sól, pieprz, kmin rzymski i paprykę słodką w proszku. Pomieszaj. Kiedy kurczak będzie dosmażony, dodaj czarną fasolę i dobrze wszystko wymieszaj.
 3. Wyjmij ziemniaki z piekarnika i przekrój je na pół. Wydrąż środek każdej połówki i dodaj go do przygotowanego wcześniej farszu. Wymieszaj.
  Wyjmij ziemniaki z piekarnika i przekrój je na pół. Wydrąż środek każdej połówki i dodaj go do przygotowanego wcześniej farszu. Wymieszaj.
 4. Do każdej połówki ziemniaka nałóż przygotowany farsz.
  Do każdej połówki ziemniaka nałóż przygotowany farsz.
 5. Ułóż ziemniaki na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i posyp je z wierzchu startym żółtym serem. Włóż do piekarnika rozgrzanego do 220 stopni C i piecz przez 10 minut.
  Ułóż ziemniaki na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i posyp je z wierzchu startym żółtym serem. Włóż do piekarnika rozgrzanego do 220 stopni C i piecz przez 10 minut.
 6. Po 10 minutach wyjmij ziemniaki z piekarnika i przełóż je na talerz. Jeżeli masz ochotę, dodaj pokrojone w kostkę awokado.
  Po 10 minutach wyjmij ziemniaki z piekarnika i przełóż je na talerz. Jeżeli masz ochotę, dodaj pokrojone w kostkę awokado.
 7. Smacznego!

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×