Nietypowa lasagne z kurczakiem, pomidorami i sosem serowym

Poniżej znajdziesz przepis na przyrządzenie nietypowej lasagne z kurczakiem, pomidorami i sosem serowym.

Nietypowa lasagne z kurczakiem, pomidorami i sosem serowym6
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Nietypowa lasagne z kurczakiem, pomidorami i sosem serowym
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje porcji

Sposób przygotowania:

 1. Na patelni rozgrzej olej, a następnie wrzuć na nią kurczaka. Dopraw go solą, pieprzem i oregano. Kiedy kurczak będzie dosmażony, dodaj ocet balsamiczny oraz czosnek i dobrze wymieszaj. Zdejmij patelnię z ognia.
  Na patelni rozgrzej olej, a następnie wrzuć na nią kurczaka. Dopraw go solą, pieprzem i oregano. Kiedy kurczak będzie dosmażony, dodaj ocet balsamiczny oraz czosnek i dobrze wymieszaj. Zdejmij patelnię z ognia.
 2. Na patelni roztop masło, a następnie dodaj mąkę. Mieszaj tak długo, aż mąka się rozpuści. Następnie dodaj mleko i poczekaj, aż mieszanka się zagotuje. Po 3 minutach dodaj mozzarellę, parmezan i dopraw solą i pieprzem. Kiedy ser się roztopi, zdejmij patelnię z ognia.
  Na patelni roztop masło, a następnie dodaj mąkę. Mieszaj tak długo, aż mąka się rozpuści. Następnie dodaj mleko i poczekaj, aż mieszanka się zagotuje. Po 3 minutach dodaj mozzarellę, parmezan i dopraw solą i pieprzem. Kiedy ser się roztopi, zdejmij patelnię z ognia.
 3. W miseczce wymieszaj ze sobą ricottę, jajko, sól oraz pieprz.
  W miseczce wymieszaj ze sobą ricottę, jajko, sól oraz pieprz.
 4. W naczyniu żaroodpornym nakładaj kolejno warstwami: sos serowy, makaron, mieszanka z ricotty, pomidor, kurczak, bazylia, starty ser żółty, sos serowy, makaron, mieszanka z ricotty, pomidor, kurczak, bazylia i starty ser żółty. Włóż naczynie do piekarnika rozgrzanego do 190 stopni C i piecz przez 35 minut.
  W naczyniu żaroodpornym nakładaj kolejno warstwami: sos serowy, makaron, mieszanka z ricotty, pomidor, kurczak, bazylia, starty ser żółty, sos serowy, makaron, mieszanka z ricotty, pomidor, kurczak, bazylia i starty ser żółty. Włóż naczynie do piekarnika rozgrzanego do 190 stopni C i piecz przez 35 minut.
 5. Po 35 minutach wyjmij gotową lasagne z piekarnika i pokrój ją na kawałki.
  Po 35 minutach wyjmij gotową lasagne z piekarnika i pokrój ją na kawałki.

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×