Pyszna świąteczna gwiazda

Poniżej zobaczysz przepis na przyrządzenie niezwykłej świątecznej gwiazdy. Jest przepyszna, a do tego wygląda przepięknie!

Pyszna świąteczna gwiazda
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszna świąteczna gwiazda
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Do miski włóż wołowinę, sól, pieprz, parmezan i 3 jajka. Dobrze wymieszaj, a następnie z powstałej masy ulep nieduże kulki.
  Do miski włóż wołowinę, sól, pieprz, parmezan i 3 jajka. Dobrze wymieszaj, a następnie z powstałej masy ulep nieduże kulki.
 2. Każdą kulkę zawiń w pasek ciasta francuskiego.
  Każdą kulkę zawiń w pasek ciasta francuskiego.
 3. Zawinięte kulki ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia tak, jak na zdjęciu poniżej. Następnie powstałą gwiazdę nasmaruj jednym pozostałym jajkiem. Włóż blaszkę do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni C i piecz przez 30 minut.
  Zawinięte kulki ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia tak, jak na zdjęciu poniżej. Następnie powstałą gwiazdę nasmaruj jednym pozostałym jajkiem. Włóż blaszkę do piekarnika rozgrzanego do 180 stopni C i piecz przez 30 minut.
 4. Po 30 minutach wyjmij blaszkę z piekarnika i poukładaj pomidorki oraz mozzarellę tak, jak na poniższym zdjęciu. Następnie włóż do piekarnika na dodatkowe 5 minut.
  Po 30 minutach wyjmij blaszkę z piekarnika i poukładaj pomidorki oraz mozzarellę tak, jak na poniższym zdjęciu. Następnie włóż do piekarnika na dodatkowe 5 minut.
 5. Po 5 minutach wyjmij z piekarnika i ułóż na gwieździe liście bazylii tak, jak na zdjęciu poniżej.
  Po 5 minutach wyjmij z piekarnika i ułóż na gwieździe liście bazylii tak, jak na zdjęciu poniżej.
 6. I gotowe. Smacznego!

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×