Świąteczny schab z bakaliami

Świąteczny schab z bakaliami połączyliśmy z zoodlowanymi ziemniakami. Nasi bliscy pokochali tą kombinację od pierwszego kęsa 😍

Ziemniaki wykorzystane w przepisie nabrały ciekawych kształtów dzięki Zoodlerowi marki Philips.

Zobacz także: Pesto koperkowe z zoodlowaną cukinią

Świąteczny schab z bakaliami4
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Świąteczny schab z bakaliami
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje
Schab
Marynata
Ziemniaki

Sposób przygotowania:

 1. Cały proces rozpocznij od przygotowania marynaty. W tym celu połącz: musztardę miodową, majeranek, czosnek, sól oraz pieprz. Dokładnie wymieszaj.
  Cały proces rozpocznij od przygotowania marynaty. W tym celu połącz: musztardę miodową, majeranek, czosnek, sól oraz pieprz. Dokładnie wymieszaj.
 2. Teraz zrób nacięcie w schabie, tak jak na zdjęciu poniżej.
  Teraz zrób nacięcie w schabie, tak jak na zdjęciu poniżej.
 3. Następnie połącz ze sobą: masło, morele, śliwki oraz płatki migdałów. I farsz jest już gotowy, teraz umieść go w schabie.
  Następnie połącz ze sobą: masło, morele, śliwki oraz płatki migdałów. I farsz jest już gotowy, teraz umieść go w schabie.
 4. Pokryj schab w całości wcześniej przygotowaną marynatą.
  Pokryj schab w całości wcześniej przygotowaną marynatą.
 5. Następnie obtocz papierem do pieczenia i folią aluminiową. Tak przygotowany schab piecz przez 60 minut (temp. 180 stopni Celsjusza).
  Następnie obtocz papierem do pieczenia i folią aluminiową. Tak przygotowany schab piecz przez 60 minut (temp. 180 stopni Celsjusza).
 6. W międzyczasie przygotuj ziemniaki. Najpierw je zoodluj, a następnie połącz z oliwą z oliwek, solą oraz pieprzem. Kiedy minie godzina, natnij papier i folię. Dookoła ułóż ziemniaki i piecz całość przez kolejne 15-20 minut.
  W międzyczasie przygotuj ziemniaki. Najpierw je zoodluj, a następnie połącz z oliwą z oliwek, solą oraz pieprzem. Kiedy minie godzina, natnij papier i folię. Dookoła ułóż ziemniaki i piecz całość przez kolejne 15-20 minut.
 7. Smacznego!
  Smacznego!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×