Szpinakowe słoneczko – pizza dla malucha

szpinakowe słoneczko pizza dla malucha

Szpinakowe słoneczno to nasza najnowsza kombinacja dla malucha. Pyszne danie łączy w sobie coś z pizzy, a jednocześnie przemycasz w nim zdrowy szpinak! Maluchy i rodzice będą zachwyceni ?

W przygotowaniu smacznego farszu pomógł nam robot kuchenny marki Philips.

Zobacz także: Pulpety wołowe na makaronowych muszelkach

Szpinakowe słoneczko - pizza dla malucha1
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Szpinakowe słoneczko - pizza dla malucha
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Cały proces rozpocznij od przygotowania farszu w robocie kuchennym. Zmiksuj ze sobą: podsmażony na maśle szpinak, ricotttę, jajka, ser żółty, pieprz i sól.
  Cały proces rozpocznij od przygotowania farszu w robocie kuchennym. Zmiksuj ze sobą: podsmażony na maśle szpinak, ricotttę, jajka, ser żółty, pieprz i sól.
 2. Z ciasta na pizzę stwórz okrąg. Następnie, przy pomocy małej miseczki, umieść w centralnej części trochę szpinakowego farszu. Rozprowadź go również dookoła, tworząc kolejny okrąg. Wystające boki ciasta posmaruj roztrzepanym jajkiem.
  Z ciasta na pizzę stwórz okrąg. Następnie, przy pomocy małej miseczki, umieść w centralnej części trochę szpinakowego farszu. Rozprowadź go również dookoła, tworząc kolejny okrąg. Wystające boki ciasta posmaruj roztrzepanym jajkiem.
 3. Przykryj drugą częścią ciasta. Odetnij wystające części, po czym zrób falbankę przy pomocy widelca.
  Przykryj drugą częścią ciasta. Odetnij wystające części, po czym zrób falbankę przy pomocy widelca.
 4. Przenieś ciasto na blachę do pieczenia. Ponacinaj jak na zdjęciu poniżej i skręć każdy kawałek. Teraz wstaw pizzę do piekarnika na 8 minut (temp. 250 stopni Celsjusza).
  Przenieś ciasto na blachę do pieczenia. Ponacinaj jak na zdjęciu poniżej i skręć każdy kawałek. Teraz wstaw pizzę do piekarnika na 8 minut (temp. 250 stopni Celsjusza).
 5. Smacznego!
  Smacznego!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×