Truskawkowe szaleństwo – pyszny deser, który pokochają wszyscy miłośnicy słodkości.

Jeżeli jesteś miłośnikiem słodkości i lubisz przyrządzać desery, to znajdujesz się w idealnym miejscu. Dzisiaj zaprezentuję ci wspaniały sposób na przygotowanie super pysznego deseru – „truskawkowego szaleństwa”.

Kiedy spróbujesz tych pyszności, jestem pewna, że od razu zakochasz się w tym smaku. Nie traćmy więc czasu i zabierzmy się za przyrządzanie, ponieważ już na sam widok ślinka mi cieknie…

Przepis poniżej.

Truskawkowe szaleństwo - pyszny deser, który pokochają wszyscy miłośnicy słodkości.
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Truskawkowe szaleństwo - pyszny deser, który pokochają wszyscy miłośnicy słodkości.
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. Do miski włóż płatki owsiane, mąkę, imbir, sól i cukier brązowy. Dokładnie wymieszaj.
  Do miski włóż płatki owsiane, mąkę, imbir, sól i cukier brązowy. Dokładnie wymieszaj.
 2. Do mieszanki dodaj roztopione masło i dobrze wszystko wymieszaj.
  Do mieszanki dodaj roztopione masło i dobrze wszystko wymieszaj.
 3. Odmierz 100 g z powstałej mieszanki i odłóż na bok.
  Odmierz 100 g z powstałej mieszanki i odłóż na bok.
 4. Nasmaruj blaszkę cienką warstwą masła. Wsyp do blaszki mieszankę z płatków, a następnie za pomocą rąk, równomiernie ją rozprowadź i dociśnij.
  Nasmaruj blaszkę cienką warstwą masła. Wsyp do blaszki mieszankę z płatków, a następnie za pomocą rąk, równomiernie ją rozprowadź i dociśnij.
 5. Na płatkach równomiernie rozsyp 230 g pokrojonych truskawek, a następnie posyp je 1/2 łyżki cukru pudru i polej sokiem z cytryny.
  Na płatkach równomiernie rozsyp 230 g pokrojonych truskawek, a następnie posyp je 1/2 łyżki cukru pudru i polej sokiem z cytryny.
 6. Dodaj pozostałe 230 g truskawek, a następnie równomiernie posyp je 100 g pozostałej mieszanki z płatków owsianych. Włóż blaszkę do piekarnika rozgrzanego do 190 stopni C i piecz przez 35 minut.
  Dodaj pozostałe 230 g truskawek, a następnie równomiernie posyp je 100 g pozostałej mieszanki z płatków owsianych. Włóż blaszkę do piekarnika rozgrzanego do 190 stopni C i piecz przez 35 minut.
 7. W między czasie zajmiemy się przygotowaniem lukru. W tym celu do miski włóż 115 g cukru pudru, olejek waniliowy i mleko. Mieszaj tak długo, aż masa będzie jednolita i gładka.
  W między czasie zajmiemy się przygotowaniem lukru. W tym celu do miski włóż 115 g cukru pudru, olejek waniliowy i mleko. Mieszaj tak długo, aż masa będzie jednolita i gładka.
 8. Po 35 minutach wyjmij gotowy deser z piekarnika. Kiedy ostygnie, polej go przygotowanym lukrem, a następnie pokrój na kawałki.
  Po 35 minutach wyjmij gotowy deser z piekarnika. Kiedy ostygnie, polej go przygotowanym lukrem, a następnie pokrój na kawałki.
 9. Smacznego!

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×