Walentynkowe bułeczki z salami

Już jutro święto wszystkich zakochanych ❤️ Z tej okazji przygotuj dla swojej drugiej połówki walentynkowy lunch-niespodziankę, który zrobisz samodzielnie w zaciszu własnej kuchni ?

A będą to pyszne walentynkowe bułeczki z salami.

 

Walentynkowe bułeczki z salami - kampania sokołów9
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Walentynkowe bułeczki z salami - kampania sokołów
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje
Ciasto drożdżowe
Pozostałe składniki

Sposób przygotowania:

 1. Przepis rozpocznij od przygotowania ciasta drożdżowego. W małej miseczce połącz świeże drożdże, cukier i letnie mleko (1/3 szkl.), aby uzyskać rozczyn na ciasto. Dokładnie wymieszaj, po czym dodaj trochę mąki (1/4 szkl.) Przykryj ściereczką i odstaw na 15 minut.
  Przepis rozpocznij od przygotowania ciasta drożdżowego. W małej miseczce połącz świeże drożdże, cukier i letnie mleko (1/3 szkl.), aby uzyskać rozczyn na ciasto. Dokładnie wymieszaj, po czym dodaj trochę mąki (1/4 szkl.) Przykryj ściereczką i odstaw na 15 minut.
 2. Przesiej pozostałą mąkę do dużej miski. Następnie dodaj rozczyn, jajko i mleko. Połącz składniki i na samym końcu wlej roztopione masło. Odstaw do wyrośnięcia na 45 minut.
  Przesiej pozostałą mąkę do dużej miski. Następnie dodaj rozczyn, jajko i mleko. Połącz składniki i na samym końcu wlej roztopione masło. Odstaw do wyrośnięcia na 45 minut.
 3. Gotowe ciasto podziel na mniejsze kawałki.
  Gotowe ciasto podziel na mniejsze kawałki.
 4. Rozwałkuj każdy kawałek i ułóż na nim plastry salami. Ponacinaj poziomo jak na zdjęciu poniżej.
  Rozwałkuj każdy kawałek i ułóż na nim plastry salami. Ponacinaj poziomo jak na zdjęciu poniżej.
 5. Zwiń do środka,
  Zwiń do środka,
 6. ...a następnie stwórz okrąg.
  ...a następnie stwórz okrąg.
 7. Gotowe bułki ułóż na blaszce do pieczenia. Posmaruj roztrzepanym jajkiem i posyp czarnuszką. Wstaw do piekarnika na 15 minut (temp. 180 stopni Celsjusza).
  Gotowe bułki ułóż na blaszce do pieczenia. Posmaruj roztrzepanym jajkiem i posyp czarnuszką. Wstaw do piekarnika na 15 minut (temp. 180 stopni Celsjusza).
 8. Smacznego!
  Smacznego!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×