Zapiekanka z makaronem rigatoni – czyli nasza lasagne

zapiekanka z makaronem

Tym razem w naszej kuchni wyczarowaliśmy danie z piekarnika. A będzie to pyszna zapiekanka z makaronem, która jest jednocześnie naszą odmianą lasagne. Jej nie można odmówić ?

Zobacz także: Kolorowe kopytka w sosie pomidorowym

Zapiekanka z makaronem rigatoni4
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Zapiekanka z makaronem rigatoni
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje
Sos beszamelowy
Mięso
Dodatki

Sposób przygotowania:

 1. Cały proces rozpocznij od przygotowania sosu beszamelowego. W tym celu na palniku połącz masło, mąkę, mleko i sól. Po otrzymaniu gładkiego sosu, zdejmij patelnię z palnika.
  Cały proces rozpocznij od przygotowania sosu beszamelowego. W tym celu na palniku połącz masło, mąkę, mleko i sól. Po otrzymaniu gładkiego sosu, zdejmij patelnię z palnika.
 2. Na tej samej patelni podsmaż cebulę. Następnie dodaj mięso mielone, koncentrat pomidorowy, sól, pieprz i kmin rzymski. Dokładnie wymieszaj.
  Na tej samej patelni podsmaż cebulę. Następnie dodaj mięso mielone, koncentrat pomidorowy, sól, pieprz i kmin rzymski. Dokładnie wymieszaj.
 3. Do ostudzonego sosu dodaj trzy jajka.
  Do ostudzonego sosu dodaj trzy jajka.
 4. W formie do pieczenia stwórz warstwy z ugotowanego makaronu, mozzarelli, mięsnej mieszanki, kolejnej porcji makaronu, sosu beszamelowego i mozzarelli.
  W formie do pieczenia stwórz warstwy z ugotowanego makaronu, mozzarelli, mięsnej mieszanki, kolejnej porcji makaronu, sosu beszamelowego i mozzarelli.
 5. Wstaw do piekarnika na 30 minut (temp. 180 stopni Celsjusza).
  Wstaw do piekarnika na 30 minut (temp. 180 stopni Celsjusza).
 6. Smacznego!
  Smacznego!

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×