Zdrowe, domowe lody w kolorach tęczy. Wyglądają i smakują świetnie!

W ostatnim czasie tęczowe jedzenie zyskało ogromną popularność. Poznaliśmy już tęczowe obwarzanki, tęczowy smażony ser, a nawet tęczowe pączki. Niestety zazwyczaj do tak kolorowego jedzenia, używa się barwników spożywczych, które nie są zbyt dobre dla naszego zdrowia.

Istnieją natomiast tęczowe lody, w których nie użyto ani grama chemii. Wszystkie produkty to zdrowe owoce i warzywa. Są bardzo pyszne i orzeźwiające. Koniecznie ich wypróbuj, ponieważ wyglądają wspaniale!

Przepis na zdrowe, tęczowe lody znajdziesz poniżej.

Zdrowe, domowe lody w kolorach tęczy. Wyglądają i smakują świetnie!
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Zdrowe, domowe lody w kolorach tęczy. Wyglądają i smakują świetnie!
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje

Sposób przygotowania:

 1. W blenderze zmiksuj osobno każdy rodzaj owocu wraz z 115 g jogurtu naturalnego. Szpinak zmiksuj wraz z 110 g pozostałego ananasa oraz 115 g jogurtu. Każdy rodzaj zmiksowanych owoców i warzyw przełóż do osobnej miseczki.
 2. Za pomocą łyżki nakładaj warstwami do pojemników do lodów lub szklanek zmiksowane owoce i szpinak. Baw się kolorami i uzyskaj przeróżne kombinacje kolorów!
  Za pomocą łyżki nakładaj warstwami do pojemników do lodów lub szklanek zmiksowane owoce i szpinak. Baw się kolorami i uzyskaj przeróżne kombinacje kolorów!
 3. Do każdego pojemnika lub szklanki włóż po jednym patyczku. Umieść w zamrażarce na 4 godziny.
  Do każdego pojemnika lub szklanki włóż po jednym patyczku. Umieść w zamrażarce na 4 godziny.
 4. Po 4 godzinach wyciągnij pojemniki lub szklanki z zamrażarki. W celu wyciągnięcia lodów z pojemników, oblewaj je przez 20 sekund ciepłą wodą.
  Po 4 godzinach wyciągnij pojemniki lub szklanki z zamrażarki. W celu wyciągnięcia lodów z pojemników, oblewaj je przez 20 sekund ciepłą wodą.
 5. Smacznego!

Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×