Producenci pokrywają owoce toksyczną substancją. Nie uwierzysz, jak bardzo potrafi nam zaszkodzić!

Owoce są idealnym zamiennikiem dla słodyczy, dodatkowo przynoszą same korzyści. Jabłka, gruszki oraz inne owoce są przepełnione witaminami i minerałami. Jedyną rzeczą, która powinna Cię szczególnie interesować, jest pochodzenie owoców, które kupujesz.

Niestety, owoce są zazwyczaj pokryte woskiem, który jest wykonany z tych samych składników, co olej silnikowy! Wosk ten zagraża zdrowiu, a nawet życiu i jest toksyczny dla organizmu.

Wosk owocowy

Rolnicy i producenci mają paskudny zwyczaj pokrywania świeżych produktów woskiem, dzięki czemu owoce mogą zachować dłuższą świeżość. Procedura ta rozpoczyna się usunięciem naturalnego wosku z owoców, a następnie produkt powleka się woskiem na bazie ropy naftowej.

Chociaż mówi się, że ten wosk utrzymuje grzyby i bakterie z daleka od owoców i zachowuje świeżość produktu, prawda jest nieco inna. Co więcej, nałożony sztucznie wosk zmienia kolor owoców, przez co czyni je bardziej atrakcyjnymi i smacznymi. W ciągu ostatniej dekady ludzie zaczęli zastanawiać się, czy ta metoda jest naprawdę potrzebna i czy nie jest to tylko sztuczka marketingowa.

Składniki wosku owocowego

Sztucznie nałożony wosk na owoce zawiera mnóstwo alergenów i toksyn. Ponadto powłoki woskowe są pełne środków grzybobójczych i konserwujących i barwników, które sprawiają, że owoce wyglądają ładniej. Barwniki te są znanymi substancjami rakotwórczymi i zdecydowanie nie potrzebujesz ich w swojej diecie.

Unikaj owoców woskowych

Wosk nakładany sztucznie zdecydowanie szkodzi Twojemu zdrowiu, ale na szczęście niektóre firmy nie stosują tego zabiegu. Poszukaj tych owoców, a nigdy nie będziesz narażony na ryzyko wystąpienia dolegliwości.

Niektórzy producenci natomiast używają wosku ekologicznego, który powstaje ze składników takich jak wosk karnauba, żywica drzewna i wosk pszczeli. Co ważniejsze, nie zawiera środków grzybobójczych, sztucznych środków konserwujących ani składników na bazie benzyny.

Upewnij się, że owoce, które kupujesz, nie zawierają żadnej ze szkodliwych substancji lub spróbuj znaleźć owoce, które nie zostały woskowane. Szukaj owoców na lokalnych targach, gdzie swoje produkty sprzedają regionalni dostawcy. Będziesz mieć większą pewność, że owoce nie potrzebowały konserwacji. Zawsze kupuj owoce sezonowe, ponieważ nie ma potrzeby pokrywania ich woskiem.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×