Wirtualna Polska

Serduszkowa rolada

Serduszkowa rolada

Walentynki już jutro, dlatego też przychodzimy z pomysłem na pyszny i uroczy deser, który będzie idealnym prezentem z okazji święta zakochanych. A wszystko to za sprawą serduszka, które umieściliśmy w pysznej piance i czekoladowym biszkopcie ❤️

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Serduszkowa rolada 12
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Pyszności
Głosów: 0
Ocena: 0
Twoja ocena:
Oceń ten przepis!
Serduszkowa rolada
Wydruk przepisu

Składniki:

Porcje
Biszkopt
Pozostałe składniki
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Sposób przygotowania:

 1. Zalej 3 galaretki wrzątkiem (750 ml ) i dokładnie wymieszaj. Przelej do 3 szklanek i odstaw do całkowitego stężenia.
  Zalej 3 galaretki wrzątkiem (750 ml ) i dokładnie wymieszaj. Przelej do 3 szklanek i odstaw do całkowitego stężenia.
  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 2. W międzyczasie przygotuj biszkopt. W tym celu ubij białka z odrobiną soli. Następnie zacznij dodawać stopniowo cukier, cukier wanilinowy, żółtka, mąkę, proszek do pieczenia, kakao oraz olej. Przelej do formy do pieczenia i wstaw do piekarnika na 20 minut (temp. 180 stopni Celsjusza).
  W międzyczasie przygotuj biszkopt. W tym celu ubij białka z odrobiną soli. Następnie zacznij dodawać stopniowo cukier, cukier wanilinowy, żółtka, mąkę, proszek do pieczenia, kakao oraz olej. Przelej do formy do pieczenia i wstaw do piekarnika na 20 minut (temp. 180 stopni Celsjusza).
 3. Kiedy biszkopt ostygnie, umieść go w keksówce. Pamiętaj, aby na dnie formy umieścić folię aluminiową. Następnie połącz w mikserze serek homogenizowany (200 g) oraz przestudzoną galaretkę malinową (rozpuść ją w 3/4 szkl. wrzątku). Powstałą mieszankę przelej do formy i wstaw do lodówki na 30 minut.
  Kiedy biszkopt ostygnie, umieść go w keksówce. Pamiętaj, aby na dnie formy umieścić folię aluminiową. Następnie połącz w mikserze serek homogenizowany (200 g) oraz przestudzoną galaretkę malinową (rozpuść ją w 3/4 szkl. wrzątku). Powstałą mieszankę przelej do formy i wstaw do lodówki na 30 minut.
  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 4. Kiedy galaretka stężeje, wyjmij je ze szklanek i przy pomocy foremki do pieczenia wytnij serduszko w formie słupka.
  Kiedy galaretka stężeje, wyjmij je ze szklanek i przy pomocy foremki do pieczenia wytnij serduszko w formie słupka.
 5. Ułóż galaretkowe serduszka brzuszkami do dołu. Następnie zalej mieszanką malinową. Przygotuj ją w identyczny sposób jak pierwszą warstwę, tylko podwój ilości. Po czym umieść w formie. Ponownie wstaw keksówkę do lodówki, tym razem na 4 godziny.
  Ułóż galaretkowe serduszka brzuszkami do dołu. Następnie zalej mieszanką malinową. Przygotuj ją w identyczny sposób jak pierwszą warstwę, tylko podwój ilości. Po czym umieść w formie. Ponownie wstaw keksówkę do lodówki, tym razem na 4 godziny.
  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 6. Wyjmij ciasto z formy i polej je polewą czekoladową.
  Wyjmij ciasto z formy i polej je polewą czekoladową.
 7. Smacznego!
  Smacznego!
  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×