Reklama kontra rzeczywistość na przykładach jedzenia fast food. Właśnie tak nas okłamują!

W dzisiejszych czasach trudno wyobrazić sobie świat bez reklamy. Jest ona wszędzie, dookoła nas, w każdym dostępnym medium, galeriach, czy też innych miejscach publicznych. Zgodnie z filozofią marketingową, jeśli firma chce się wybić i pozyskać nowych klientów, po prostu musi się wyróżniać. Powinna zatem doskonale zareklamować swój produkt i jednocześnie nakłonić potencjalnego klienta do zakupu. Pod tym względem przekaz musi być po prostu perfekcyjny.

I choć jesteśmy przyzwyczajeni do tego typu przekazów, ba niejednokrotnie zarzekamy się, że nie damy się nabrać na sztuczki reklamowe, nie jest to do końca prawda. A najlepiej świadczą o tym historie osób, które kupiły jakąś rzecz wirtualnie na podstawie pięknych, wręcz idealnych pod każdym względem zdjęć. Ale niestety wiele razy okazywało się, że w rzeczywistości zakupiona rzecz to bubel!

Ta zależność występuje również w reklamach żywności. Już za chwilę zobaczycie porównanie zdjęć propozycji dobrze znanych wszystkim restauracji, ze zdjęciami, które przedstawiają dany produkt w rzeczywistości. Wnioski pozostawiamy Wam! A jednocześnie jesteśmy bardzo ciekawi jak oceniacie tego typu zabiegi?


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×