Restauracja tylko dla osób zaszczepionych? Ta decyzja wywołała burzę

Od początku października warszawska restauracja Der Elefant obsługiwać będzie jedynie osoby zaszczepione lub zdrowe, z negatywnym wynikiem testu na COVID 19. Ta decyzja wywołała burzę. „Restauracja dla zaszczepionych? To się w głowie nie mieści”- grzmią komentarze.

Restauracja dla zaszczepionych

Der Elefant to restauracja w Warszawie, która przyciąga miłośników świeżych ryb i owoców morza. Chociaż już od dawna jest jednym z popularniejszych miejsc w stolicy, to ostatnio zyskała dodatkowy rozgłos. Wszystko dzięki oświadczeniu, jakie opublikowała restauracja.

Od 1 października tego roku obsłużone będą jedynie osoby zaszczepione lub takie, które mają ważny test na COVID 19.
Ta informacja nie obeszła się bez echa.

Decyzja spotkała się z różnymi komentarzami

W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale dla nas bardzo ważną decyzję, że w restauracji będziemy przyjmowali jedynie gości zaszczepionych, ozdrowieńców lub osoby z negatywnym, nie starszym niż 48h, testem Covid. To wszystko, aby zagwarantować jak największe możliwe bezpieczeństwo pracownikom i odwiedzającym nas gościom. Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwa

mówi Artur Jarczyński, restaurator, właściciel Der Elefant

Decyzja spotkała się z różnymi komentarzami. W internecie aż kipi od negatywnych opinii odnośnie do podjętej decyzji. Mimo to restauracja wciąż cieszy się dużą popularnością i na brak klientów nie może narzekać.

Wiele osób pochwala decyzję podjętą przez właścicieli i przesyła liczne wyrazy wsparcia. Nie brakuje też negatywnych komentarzy, które mówią o segregacji i dzieleniu ludzi na lepszych i gorszych. Zdania zdecydowanie się podzielone.
Chociaż decyzja wywołała gorącą dyskusję, to obsługa restauracji nie zanotowała żadnych przypadków awanturujących się pod drzwiami klientów, którym nie pasuje polityka tego miejsca.

der.elefant.warszawa

Restauracja dla zaszczepionych na zachodni wzór

Wprowadzenie takich obostrzeń w der Elefancie jest inspirowane regulacjami z zachodu. To właśnie we Włoszech, Niemczech czy Francji zjedzenie posiłku w restauracji jest możliwe wtedy, gdy pokażemy certyfikat szczepienia lub ważny przez 48h test na obecność koronawirusa. Do weryfikacji prawdziwości danych okazać trzeba również dowód tożsamości. W Der Elefancie również będzie on wymagany.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×