Tak przyszła ubrania do restauracji. Obsługa od razu interweniowała, co za wstyd

Strój w restauracji

Strój w restauracji - Pyszności; Foto: Canva, screen z filmiku https://www.tiktok.com/@slayraslaye

Jeśli restauracja, w której przebywamy jest ekskluzywna, trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze. W wielu lokalach z wyższych sfer obowiązuje bowiem dress code, który wymaga od klientów danego stroju. Znana tiktokerka popełniła jednak błąd na tyle duży, że obsługa miejsca musiała interweniować.

Każdy z nas intuicyjnie rozumie, że do niektórych miejsc zwyczajnie nie wypada ubrać się w taki, czy inny sposób. Do urzędu, szkoły czy pracy zwykle nie zakładamy luźnych ubrań, czy takich, w których wybieramy się na imprezę.

Oczywiście każdy może popełniać błędy, czego dowodem jest historia tiktokerki o pseudonimie Slayraslaye. Opublikowała ją na swoim profilu TikTok, gdzie internauci ochoczo zabrali się do komentowania. 

Restauracja

Restauracja – Pyszności; Foto: Canva

Restauracja — co do niej ubrać?

W większości lokali nie ma żadnych pisemnych regulaminów co do stylu stroju. Można mimo wszystko założyć, że przyjście w dresie do eleganckiej restauracji nie jest najlepszym pomysłem. Tiktokerka przekonała się o tym na własnej skórze.

Przed wejściem do lokalu szybko zauważyli ją pracownicy, którzy natychmiast zdecydowali się zareagować. Podeszli do niej i oznajmili, że restauracja przez nich reprezentowana ma zasady, które zostały przez nią złamane. Na szczęście problem szybko został zażegnany, ponieważ klientka dostała od obsługi szal, którym mogła się zakryć. 

Co założyła tiktokerka?

Elementem jej ubioru, który tak mocno przykuł uwagę kelnerów, był krótki top. Materiał odsłaniał jej dekolt oraz brzuch, co zostało uznane za przesadę. Pod nagraniem rozgorzała burzliwa dyskusja, w której jej fani komentowali całą sytuację. Oto najciekawsze z nich:

Dlaczego wszyscy tak się denerwują dresscode? Jeśli pójdę do eleganckiej restauracji, nie chciałbym, aby drugi gość wyglądał, jakby był w klubie – napisał jeden z komentujących.

To dziwny pomysł, aby nosić formalne stroje w restauracjach – oznajmiła inna osoba.

Dlaczego wszyscy są tak niedoinformowani. Dresscodes stosuje się w wysokiej klasy restauracjach, aby zachować pewien poziom prestiżu i klasy – uważa kolejny fan tiktokerki.

Restauracja

Restauracja – Pyszności; Foto: Canva

Dla głodomorów mamy doskonałe nagranie na naszym kanale YouTube, w którym zdradzamy, jak zrobić ogromną bułkę cynamonową


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×