PrzepisKarol Okrasa nie gotuje rosołu na całym kurczaku. Jedną część odcina i nigdy nie dodaje do garnka

Karol Okrasa nie gotuje rosołu na całym kurczaku. Jedną część odcina i nigdy nie dodaje do garnka

Karol Okrasa nigdy nie dodaje tej części kurczaka do rosołu. Wiele osób może zadziwić ta decyzja - Pyszności; Foto: Canva.com; instagram.com/karol.okrasa
Karol Okrasa nigdy nie dodaje tej części kurczaka do rosołu. Wiele osób może zadziwić ta decyzja - Pyszności; Foto: Canva.com; instagram.com/karol.okrasa
Agnieszka
09.09.2022 17:21

Rosół według Karola Okrasy jest pyszny i aromatyczny. Na kanale YouTube KuchniaLidla.pl kucharz zdradza jak prawidłowo wykonać tę kultową potrawę. Okazuje się, że do przygotowania zupy, Karola Okrasa nigdy nie dodaje piersi z kurczaka. O czym jeszcze powinniśmy wiedzieć? Poniżej zdradzamy więcej informacji.

Kultowy rosół według Karola Okrasy

Rosół - Pyszności; Foto: Canva.com
Rosół - Pyszności; Foto: Canva.com

Karol Okrasa tłumaczy krok po kroku jak przygotować fantastyczny rosół. Dzięki temu potrawa nie tylko będzie smaczna, ale również bardzo aromatyczna. Jeśli macie ochotę na to rewelacyjne danie, w takim razie poniżej podajemy najważniejsze informacje.

Jakiego mięsa użyć do rosołu?

Karol Okrasa przygotowuje rosół z dwóch różnych rodzajów mięsa. Poleca użyć kaczki - najlepiej kacze uda oraz kurczaka. W przypadku kurczaka, przed wrzuceniem do wody, kroimy go na części.

Piersi kurczaka odkładamy na bok. Według Karola Okrasy warto wykorzystać tę część kurczaka do przygotowania innego dania. Natomiast rosół najlepiej gotować głównie na bazie drobiowego korpusu.

Mięso wrzucamy do zimnej wody i zaczynamy gotować. Dzięki temu wydobędziemy z niego wspaniały smak i aromat. Na początku podgrzewamy mięso na dużym ogniu, aż do wstępnego zagotowania. Następnie zmniejszamy ogień.

Jakie warzywa dodaje Okrasa?

Marchewka - Pyszności; Foto: Canva.com
Marchewka - Pyszności; Foto: Canva.com

Rosół według Karola Okrasy powinien zwierać takie warzyw jak korzeń pietruszki, marchewka, seler, czy cebula. Kucharz zaznacza, że nie dodaje do potrawy za dużo marchewki, ponieważ jest dosyć słodka. W związku z tym używa on więcej pietruszki niż marchewki.

Wszystkie warzywa kroimy wzdłuż na grube kawałki. Aby nieco podkręcić ich smak oraz aromat, Karol Okrasa wrzuca je na chwilę do piekarnika. W związku z tym przekładamy warzywa do miski, doprawiamy pieprzem i skrapiamy olejem.

Wszystkie składniki dokładnie mieszamy i przekładamy je na blachę do pieczenia. Warzywa pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 - 200 stopni Celsjusza. Gotowe warzywa nie powinny być miękkie, ale lekko zarumienione. Warzywa dodajemy do gotującego się rosołu.

Rosół według Karola Okrasy, a przyprawy

Karol Okrasa dodaje do rosołu tylko kilka ziarenek ziela angielskiego oraz liście laurowe. Kucharz zaznacza, że nie powinniśmy przesadzać z dodatkiem przypraw. W przeciwnym razie zaburzą one wspaniały naturalny smak i aromat rosołu. Potrawę gotujemy kilka godzin na małym ogniu. Rosół Karola Okrasy serwujemy posypany posiekanym lubczykiem oraz natką pietruszki.

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować domową kostkę rosołową krok po kroku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także