Produkty z zawartością preparowanego ryżu są szkodliwe dla Twojego dziecka!

Popularne wafle ryżowe znajdziesz w każdym spożywczym sklepie. Niestety okazało się, że mogą być szkodliwe dla dzieci. Nowe badania pokazują, że w waflach występują nadmierne ilości substancji rakotwórczych. Rodzice powinni się tym zainteresować!

Krajowa Agencja Żywności w Szwecji, po przebadaniu 102 produktów ryżowych, informuje, że żywność z zawartością preparowanego ryżu powinna zostać ograniczona do minimum.

Emma Halldin Ankarberg, toksykolog w NFA, mówi:

Wiedzieliśmy, że wafle ryżowe zawierają arsen, ale nie spodziewaliśmy się, że w niektórych przypadkach jest go zdecydowanie za dużo i przekracza stanowczo ustalone normy. Z tego właśnie powodu rodzice powinni dopilnować, aby dzieci poniżej 6. roku życia nie spożywały przede wszystkim ciastek ryżowych. Jeśli chodzi o dorosłych, oni również powinni ograniczyć spożycie tego produktu.

wafle-ryzowe

Czym jest w takim razie arsen, który występuje w ryżowych produktach?

Arsen to trujący związek chemiczny, który może wywołać raka skóry, płuc, a także możliwe są choroby nerek, wątroby i prostaty. Długotrwałe narażenie na arsen może wywoływać wiele problemów zdrowotnych; takich jak choroba sercowo-naczyniowa, uszkodzenie wątroby, przewlekły kaszel czy cukrzyca.

W ostatnich latach badacze szczególnie mocno zwrócili uwagę na poziom arsenu w produktach spożywczych. Oczywiście należy pamiętać, że jego stężenie jest zróżnicowane w zależności od odmiany, obszaru uprawy, metod uprawy oraz metod przygotowania ryżu.

Niezależnie od tego, czy produkty te cały czas będą pojawiać się na sklepowych półkach, należy pamiętać o tym, że mogą być szkodliwe dla dzieci.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×