Wirtualna Polska

Produkty z zawartością preparowanego ryżu są szkodliwe dla Twojego dziecka!

Produkty z zawartością preparowanego ryżu są szkodliwe dla Twojego dziecka!

Popularne wafle ryżowe znajdziesz w każdym spożywczym sklepie. Niestety okazało się, że mogą być szkodliwe dla dzieci. Nowe badania pokazują, że w waflach występują nadmierne ilości substancji rakotwórczych. Rodzice powinni się tym zainteresować!

Wirtualna Polska

Krajowa Agencja Żywności w Szwecji, po przebadaniu 102 produktów ryżowych, informuje, że żywność z zawartością preparowanego ryżu powinna zostać ograniczona do minimum.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Emma Halldin Ankarberg, toksykolog w NFA, mówi:

Wiedzieliśmy, że wafle ryżowe zawierają arsen, ale nie spodziewaliśmy się, że w niektórych przypadkach jest go zdecydowanie za dużo i przekracza stanowczo ustalone normy. Z tego właśnie powodu rodzice powinni dopilnować, aby dzieci poniżej 6. roku życia nie spożywały przede wszystkim ciastek ryżowych. Jeśli chodzi o dorosłych, oni również powinni ograniczyć spożycie tego produktu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

wafle-ryzowe

Czym jest w takim razie arsen, który występuje w ryżowych produktach?

Arsen to trujący związek chemiczny, który może wywołać raka skóry, płuc, a także możliwe są choroby nerek, wątroby i prostaty. Długotrwałe narażenie na arsen może wywoływać wiele problemów zdrowotnych; takich jak choroba sercowo-naczyniowa, uszkodzenie wątroby, przewlekły kaszel czy cukrzyca.

W ostatnich latach badacze szczególnie mocno zwrócili uwagę na poziom arsenu w produktach spożywczych. Oczywiście należy pamiętać, że jego stężenie jest zróżnicowane w zależności od odmiany, obszaru uprawy, metod uprawy oraz metod przygotowania ryżu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Niezależnie od tego, czy produkty te cały czas będą pojawiać się na sklepowych półkach, należy pamiętać o tym, że mogą być szkodliwe dla dzieci.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×