Wirtualna Polska

11 przedmiotów, których pod żadnym pozorem nie wolno myć w zmywarce!

11 przedmiotów, których pod żadnym pozorem nie wolno myć w zmywarce!

Zmywarka to sprzęt, który przynosi dla nas ogromne ułatwienie w kuchni. Rozwiązuje wszystkie poobiednie rodzinne kłótnie pt. „kto pozmywa talerze”. Niestety, nie wszystko możesz zapakować do jej wnętrza. Sprawdź, czego nie powinno się myć w zmywarce.

Wirtualna Polska

#1 Drewniane sztućce i naczynia

Drewno pod wpływem wody pęcznieje i naczynia się po prostu niszczą

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
źródło: taobaohacks.wordpress
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#2 Słoiki z etykietami

Chociaż same słoiki fantastycznie nadają się do mycia w zmywarce (a nawet można przy jej pomocy wekować przetwory) to najlepiej jest ściągnąć wcześniej etykietę. Kawałki papieru, które odkleją się pod wpływem wysokiej temperatury, mogą zatkać filtr w zmywarce.

źródło: eatingrules.com
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#3 Noże

Przez panującą w zmywarce temperaturę kuchenne noże mogą się tępić oraz niszczyć. Najlepiej myć je w letniej wodzie i wycierać do sucha. W ten sposób możemy przedłużyć ich żywotność.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
źródło: bobvila

#4 Delikatne, dekoracyjne szkło i porcelana

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W zmywarce bardzo łatwo o jego uszkodzenie lub pęknięcie. Dodatkowo, ręczne zdobienia w wysokiej temperaturze mogą ulec rozmyciu.

źródło: tcups.edamens.com
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#5 Aluminiowe garnki

Silna chemia, którą często stosuje się w zmywarce, może powodować, że aluminiowe patelnie i garnki szybko pokryją się rdzą.

źródło: laurelleaffarm.com

#6 Termosy, kubki termiczne

Woda ze zmywarki może uszkodzić izolacyjne warstwy butelki oraz uszczelnienie korka. A termos, który nie będzie już szczelny, nada się jedynie do kosza.

źródło: staging.lifemaideasy

#7 Żeliwne patelnie

Żeliwna patelnia to prawdziwy skarb w kuchni. A o skarb należy też zadbać i myć go ręcznie. Niestety, przez mycie w zmywarce żeliwna powierzchnia łatwo się niszczy i rdzewieje.

źródło: wholefully.com

#8 Kryształowe kieliszki

Chociaż mycie ich w zmywarce może wydawać się dobrym pomysłem, to niesie za sobą pewne konsekwencje. Jeśli nie ułożymy ich starannie w środku to bardzo łatwo mogą pękać. Poza tym, stają się często matowe i tracą swój urok. Najlepiej myć je ręcznie, przy pomocy płynu do naczyń, i wycierać od razu do sucha.

źródło: elledecor.com

#9 Srebrne sztućce

Jeśli przyjdzie Ci do głowy pomysł na odświeżenie srebrnej zastawy w zmywarce to lepiej wybij go sobie z głowy. Srebrne sztućce mogą odbarwiać inne przedmioty podczas mycia zmywarce, a także stracić kolor pod wpływem wysokiej temperatury i płynu.

źródło: riverasells.com

#10 Miedziane garnki

Dobre, miedziane garnki mogą nam posłużyć przez wiele lat. Ale tylko wtedy, gdy zadbamy o ich pielęgnacje. Nie wsadzaj ich do zmywarki: środki myjące niekorzystnie współdziałają z miedzią.

źródło: frenchcountrycottage.net

#11 Płyn do mycia naczyń

Jeśli skończyły Ci się kapsułki, nie sięgać po stojący przy zlewie płyn do mycia naczyń. Dlaczego? Zobacz sam!

źródło: reddit

Zobacz, jak naturalnymi sposobami możesz wyczyścić wnętrze zmywarki.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×