Wirtualna Polska

5 brudnych sekretów producentów butelek do wody. Nie chcą, żebyś o tym wiedział!

5 brudnych sekretów producentów butelek do wody. Nie chcą, żebyś o tym wiedział!

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że powinniśmy ograniczać zużycie plastiku. Są jednak też inne powody dla których powinniśmy z nich zrezygnować.

Wirtualna Polska

#1 Nie powinniśmy ponownie używać butelek

Plastikowa butelka może wydzielać niebezpieczne chemikalia. Zwróć uwagę na specjalne znaki na dole: te ponumerowane trójkąty wskazują, jaki rodzaj plastiku został użyty.

Butelka z etykietą 1 (PET lub PETE) jest bezpieczna tylko do jednorazowego użytku. Po wystawieniu na działanie tlenu lub wysokich temperatur, w tym ciepła słonecznego, taka butelka wydziela toksyczne substancje, które dostają się do wody.
Unikaj butelek oznaczonych 3 lub 7 (PCW i PC), ponieważ wydzielają toksyczne chemikalia, które mogą przenikać do żywności i napojów, a długotrwała ekspozycja może nawet spowodować poważne problemy zdrowotne.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska


Butelki wykonane z polietylenu (2 i 4) oraz polipropylenu (5 i PP) nadają się do wielu zastosowań. Są stosunkowo bezpieczne, jeśli przechowujesz w nich tylko zimną wodę i regularnie je dezynfekujesz.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#2 Bakterie i brak higieny

Picie wody ze zużytej plastikowej butelki to prawie to samo, co lizanie deski sedesowej czy też psiej zabawki. Ilość bakterii w takich butelkach często przekracza granice bezpieczeństwa. Sami stwarzamy idealne warunki do wzrostu, biorąc butelkę brudnymi rękami, niedokładnie ją myjąc i trzymając w niej ciepłą wodę.

Myj butelki regularnie ciepłą wodą z mydłem, octem lub antybakteryjnym płynem do płukania ust.

#3 Używaj słomki

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Badania wykazały, że większość bakterii żyje na szyjkach butelek, których nie można wystarczająco dobrze umyć. Zakrętki i korki niekapki obfitują w zarazki, które połykasz wraz z wodą. Aby być po bezpiecznej stronie, użyj słomki.

Freepik
Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#4 Prawdziwe pochodzenie wody

Wiele firm uwielbia nadmieniać na opakowaniach, że woda, którą kupujesz, pochodzi z malowniczego strumienia. Ale prawda jest taka, że ​​często woda, którą kupujesz w butelce, jest identyczna z wodą, którą dostajesz z kranu w domu.

Właściwie widać to nawet na samej butelce, zwykle w małym tekście, który wszyscy zaniedbują. Firmy są zobowiązane do wyjaśnienia, że ​​źródłem wody dla nich jest główny kanał wodociągowy.
Nie warto przepłacać!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Freepik

#5 Kłamstwo o zdrowiu

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

O tym, że wodę trzeba pić wiedzą wszyscy. Niektórzy jednak, w szczególności dzieci, bywają wybredni. Skrzętnie korzystają z tego producenci wody i oferują smakowe wersje napojów. Warto mieć na uwadze, że jest to sam cukier i konserwanty. Ze zdrowiem nie ma nic wspólnego.
Już lepiej przygotować taki napój w domu: woda, owoce i gotowe!


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×