Jak Lidl, Biedronka i Netto pomagają Ukrainie? Sieci sklepów ruszają na pomoc. Co przekazały?

Jak sklepy (Biedronka, Lidl, Netto) pomagają Ukrainie? Ile i co przekazały duże sieci sklepów? Trudna sytuacja w Ukrainie spowodowana trwającą tam wojną spowodowała prawdziwą mobilizację. Tysiące Polaków ruszyli na pomoc – to piękna iskierka nadziei. Pomocne okazały się też sieci marketów. Co zrobił Lidl i Netto?

Kolejne organizacje i grupy włączają się w pomoc. Lista produktów, które są potrzebne zarówno na granicy, jak i w miastach, które przyjmą uchodźców, jest długa. Wobec tragedii na Ukrainie obojętne nie pozostały również dwie największe sieci handlowe. Zarówno Lidl, jak i Biedronka ogłosiły, że będą wspierać Ukraińców.

Jak Lidl pomaga Ukrainie?

Jedna z najpopularniejszych siec handlowych Lidl zadeklarowała już chęć pomocy. Jak Lidl pomaga Ukrainie? Przekażą produkty o wartości miliona złotych!

Społeczna odpowiedzialność biznesu naszej firmy to więcej niż wieloletnia strategia to także gotowość, aby każdego dnia reagować w sposób wspierający dobro społeczności lokalnych – troskę o lepsze jutro. Dlatego też Lidl Polska przekazuje ponad 1 000 000 zł wsparcia produktowego na cel działań humanitarnych prowadzonych na rzecz rodzin, kobiet i dzieci doświadczających kryzysu uchodźczego koordynowanych przez Caritas Polska oraz Polską Akcję Humanitarną. Wybraliśmy działanie poprzez wiarygodnych partnerów, aby najskuteczniej nieść pomoc w postaci żywności, napojów, odzieży, tekstyliów domowych oraz innych aktualnie niezbędnych produktów

przekazała w oświadczeniu Lidia Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR, Lidl Polska

Sieć nie pozostawia też swoich pracowników bez pomocy. Ukraińcy, którzy chcą wyjechać do swojego kraju i ewakuować swoich bliskich bez problemu dostaną wolne i będą mogli wrócić potem do pracy. Lidl zaoferował też pomoc w znalezieniu noclegów dla sprawdzonych z Ukrainy rodzin swoich pracowników.

Co Biedronka przekazała dla Ukrainy?

Z kolei sieć Biedronka postanowiła przekazać dodatkowe 1000 zł do wypłaty dla wszystkich pracowników ukraińskiego pochodzenia, którzy pracują na podstawie umowy o pracę.

 W imieniu wszystkich pracowników Biedronki w Polsce chcemy przekazać ukraińskim koleżankom i kolegom najszczersze wyrazy wsparcia i pełnej solidarności w tym niezwykle trudnym czasie. Mamy nadzieję, że wy i wasi najbliżsi będziecie bezpieczni, a trwający kryzys szybko znajdzie swoje pokojowe rozwiązanie

pisze w oświadczeniu Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu sieci Biedronka

Netto wspiera Ukrainę. W jaki sposób pomaga?

Jak Netto pomaga Ukrainie w czasie wojny? Nieco mniejsza, ale wciąż popularna sieć sklepów Netto wycofuje ze swojej oferty produkty pochodzenia rosyjskiego i białoruskiego, w ramach bojkotu i niewspierania zaangażowanych w wojnę przeciwko Ukrainie państw. Ponadto w wybranych sklepach Netto Polska przy wschodniej granicy ceny czterdziestu codziennych, podstawowych produktów zostały obniżone o 30%. Sieć nawiązała też współpracę z Caritasem i przekazała organizacji środki higieny osobistej, żywność z długim terminem przydatności do spożycia, koce, kołdry i ręczniki na rzecz wsparcia obywateli Ukrainy.

Wielkie brawa za inicjatywę!


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×