Wirtualna Polska

Oto co wchodzi w skład pysznej Nutelli. Będziesz w głębokim szoku, gdy dowiesz się co w niej jest!

Oto co wchodzi w skład pysznej Nutelli. Będziesz w głębokim szoku, gdy dowiesz się co w niej jest!

Smak tego pysznego kremu zna chyba każdy. Zastanawiałeś się jednak kiedykolwiek co wchodzi w skład przysmaku z dzieciństwa? Zdjęcie poniżej pokazuje przekrój znanego wszystkim kształtu słoika oraz proporcje 5 głównych składników, które tworzą ten niepowtarzalny smak: olej palmowy, kakao, orzechy laskowe, odtłuszczone mleko w proszku i oczywiście masa cukru.

Wirtualna Polska

Takich składników i proporcji się spodziewałeś?

Powiedzmy więc kilka słów na temat produktów, które znajdują się w składzie Nutelli. Niestety, nie mamy w tym przypadku dobrych informacji.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Według Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) olej palmowy jest bardziej rakotwórczy niż jakikolwiek inny olej! Zaznaczmy jednak, że Nutella bez oleju nie byłaby tym samym produktem. To właśnie on nadaje masłu gładkiej konsystencji, a dodatkowo znacznie wydłuża okres przydatności do spożycia. Producenci masła orzechowego twierdzą, że specjalnie do jego produkcji używają wysokiej jakości oleju palmowego, który jest bezpieczny dla zdrowia. Nasuwa się jedno pytanie: ile w tym prawdy?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

„Zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów jest dla nas bezwzględnym priorytetem. W imieniu Ferrero potwierdzam, że produkty naszej firmy są bezpieczne… EFSA przeanalizowało obecność szkodliwych składników w wielu produktach. Szkodliwość oleju palmowego zależy od wielu czynników, m.in. od procesów jakim są poddawane. To właśnie z tego powodu Ferrero wybiera wysokiej jakości surowiec i korzysta z konkretnych procesów przemysłowych, aby ograniczyć ryzyko zagrożenia do minimum. Jesteśmy w pełni zgodni z parametrami wyznaczonymi przez EFSA. Ponadto nasz zespół stale monitoruje cały proces produkcji, aby zagwarantować bezpieczeństwo konsumentom.” – twierdzi producent.

Oczywiście proporcje składników i dokładna receptura tego smakołyku jest ściśle strzeżona przez producentów, czyli markę Ferrero.

Informacje zawarte w tabelce wartości odżywczych i na stronie internetowej wskazują, że każde 15g Nutelli zawiera 8,5 g cukru, a więc 400g słoik ma aż 227,2g cukru – to ponad połowa!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Po czyjej stronie jesteś? Myślisz, że spożywanie Nutelli może być szkodliwe dla zdrowia? Jedno jest pewne, to smak, któremu ciężko się oprzeć!


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×