Niewiarygodnie skuteczny sposób na uratowanie spalonego garnka. Przygotuj jedynie odrobinę ryżu

Kto z nas nigdy nie przypalił garnka niech pierwszy rzuci kamieniem. My podpowiadamy, by jednak się nie poddawać i uratować przypalone naczynie. Może nam w tym pomóc kilka domowych sposobów. Na pewno posiadasz te produkty w domu, więc nie ma co się martwić. Zaraz twój garnek będzie jak nowy. Koniecznie wypróbuj sposób na uratowanie spalonego garnka z użyciem ryżu!

uratowanie spalonego garnka

Ryż – Pyszności; Foto: Canva.com

Sposób na uratowanie spalonego garnka? Użyj ryżu!

Oto kilka niezawodnych preparatów na uratowanie twojego garnka. Zacznijmy od ryżu. Metoda z ryżem to zapewne zaskoczenie dla wielu z nas. Dno przypalonego garnka zasyp ziarnami ryżu. Następnie zagotuj całość. Uważaj jednak, by ponownie produkt nie przywarł do garnka. W ten sposób, po zagotowaniu, przypalone elementy powinny zacząć się odklejać.

Sól-Pyszności; Foto: Canva

Niezawodna sól i soda

Soda oczyszczona i sól to dwa produkty, które są równie niezawodne. Dno garnka wysyp solą lub sodą i zalej malutką ilością wody. Taki specyfik pozostaw na noc. Rano możesz przystąpić do czyszczenia garnka. Przyda się druciana szczotka lub gąbka. Kilka minut i garnek jest jak nowy.

uratowanie spalonego garnka

Proszek do pieczenia-Pyszności; Foto: Canva

Proszek do pieczenia

Używamy go w kuchni do pieczenia ciast, tym razem sprawdzi się, jako podstawa bazy do czyszczenia przypalonego garnka. Wystarczy zmieszać proszek z wodą i zalać tym specyfikiem garnek. Po kilku godzinach możemy wyszorować przypalone naczynie.

ocet spirytusowy

Ocet – Pyszności

Ocet z woda – stary sposób uratowanie spalonego garnka

Mieszanka idealna, czyli ocet z wodą w proporcji 2:1. Połącz te produkty w garnku, który przypaliłeś i doprowadź do wrzenia. Po zagotowaniu preparatu wylej go i przemyj garnek. Spalenizna powinna odchodzić bez problemu. Niektórzy dodają również do tego sodę oczyszczoną, warto spróbować, jeśli nasze naczynie jest bardzo mocno przypalone.

Kwasek cytrynowy

Nie zawsze posiadamy go w domu, ale jak jest to bardzo dobrze. Nie tylko odczyści nasz garnek, ale nada mu blasku. Wystarczy, że połączysz kwasek z małą ilością wody. Taki specyfik nałóż na gąbkę i wyszoruj przypalone naczynie.

Garnki wyszorowane więc można przejść do robienia deseru. Przedstawiamy przepis na ciasto Milky Way bez pieczenia krok po kroku na naszym YouTube:

 

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×