Zapach przypalonej potrawy rozniósł się po całym domu? Ten patent zniweluje przykrą woń

Sposob na pozbycie się zapachu spalenizny z kuchni - Pyszności; Foto: Canva.com

Podczas pracy w kuchni czasami zdarzy nam się przypalić naszą potrawę. W konsekwencji zaczyna unosić się wyjątkowo nieprzyjemny zapach. Niekiedy przemieszcza się on nawet do jadalni, czy na korytarz. Jak w takim razie szybko usunąć zapach spalenizny? Okazuje się, że jest na to sposób!

Przypalona potrawa

zapach spalenizny

Przypalone ciastka – Pyszności; Foto: Canva.com

Podczas gotowania niekiedy zdarzy nam się przypalić nasze danie. W takiej sytuacji zaczyna unosić się wyjątkowo nieprzyjemny zapach. Zazwyczaj otwieramy wtedy okna i wystawiamy przypaloną potrawę na balkon. Jednak okazuje się, że jest na to jeszcze kilka świetnych sposobów. Dzięki temu usuniesz zapach spalenizny w ekspresowym tempie!

Jak usunąć zapach spalenizny?

Aby usunąć woń spalenizny, wystarczy użyć kilku podstawowych produktów. Okazuje się, że większość z nich często gości w naszej kuchni. Ocet, cytryna, czy soda oczyszczona pomogą ci w walce z nieprzyjemnym zapachem. Poniżej zdradzamy jak ich użyć.

  • Cytryna
jak usunąć zapach spalenizny

Wyciskanie cytryny – Pyszności; Foto: Canva.com

Wystarczy, że zagotujesz wodę w garnku, a następnie wlejesz do niej świeży sok z cytryny. Warto zaznaczyć, że niektórzy dodają także skórkę z cytryny. Całość gotuj około 20 – 30 minut. W ten sposób skutecznie usuniesz zapach spalenizny w kuchni. 

  • Ocet

Ocet w naczyniu – Pyszności; Foto: Canva.com

Ocet także świetnie zneutralizuje nieprzyjemną woń w twojej kuchni. Wystarczy, że dodasz go do gotującej się wody w garnku. Niestety składnik ten również odznacza się intensywnym zapachem. W związku z tym pamiętaj, aby nie gotować płynu za długo.

  • Soda oczyszczona

Jeśli chcesz usunąć zapach spalenizny, możesz także użyć sody oczyszczonej. W takiej sytuacji należy rozsypać produkt na talerzyku i odstawić na blat w kuchni. Niektórzy zamiast sody używają soli kuchennej. Oba produkty świetnie wchłaniają nieprzyjemną woń.

Soda oczyszczona w miseczce – Pyszności; Foto: Canva.com

Zobacz na naszym kanale YouTube jak przygotować pięć oryginalnych wersji mizerii krok po kroku. Przygotujesz ją na słodko, słono, z octem i z ogórków kiszonych! Idealnie sprawdzi się jako dodatek do obiadu. 

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×