Naturalne środki czystości, które możesz znaleźć w kuchni

środki czystości

Jeśli środki czystości do kuchni, to tylko te naturalne. Taką zasadę stosuje moja babcia, mama i ja. I ty również niebawem zaczniesz.

Już za moment podzielę się z Tobą sprawdzonymi kombinacjami, które sprawią, że kuchnia będzie lśnić czystością. I to w 100% w naturalny sposób. Czego chcieć więcej?

#1 Cytryna

naturalne środki czystości

Cytryna to doskonały środek dezynfekujący, który pomoże usunąć nam liczne zabrudzenia. Co więcej, chroni czyszczone powierzchnie przed pleśnią i jest jednocześnie naturalnym odświeżaczem powietrza.

Przy pomocy cytryny wyczyścić m.in. deskę do krojenia i kuchenny zlew, pozbędziesz się kamienia z kranu, a także doprowadzisz do porządku mikrofalówkę (do miski z wodą dodaj plastry cytryny i wstaw do urządzenia na kilka minut). I to wszystko!

#2 Sól

sól w kuchni

To najtańszy środek czystości, który można znaleźć w każdej kuchni.

Przy jej pomocy możesz zdezynfekować ścierki i gąbki kuchenne, które należy umieścić w słonej wodzie. Łącząc ją z wodą, pozbędziesz się także zabrudzeń po kawie i herbacie z ulubionych kubków.

Solona woda poradzi sobie również z przypalonym garnkiem. Wystarczy, że zostawisz mieszankę w garnku na całą noc, a rano po prostu zagotujesz.

#3 Oliwa z oliwek

naturalne środki czystości

Z kolei oliwa z oliwek odświeży i wypoleruje powierzchnie drewniane nie tylko w kuchni.

Wystarczy nanieść kilka kropel na bawełnianą ściereczkę i przetrzeć drewniane powierzchnie. Produkt ten przyda się również przy czyszczeniu wiklinowych koszyków. Dzięki oliwie z oliwek nie będą pękać.

#4 Surowe ziemniaki jako środki czystości

surowy ziemniak

Tak, to może być totalne zaskoczenie, ale również przy pomocy surowego ziemniaka, możesz zaprowadzić w kuchni idealny porządek.

Przy jego pomocy możesz przetrzeć kafelki w kuchni oraz okna. Po użyciu ziemniaka, przetrzyj czyszczoną powierzchnię czystą i suchą szmatką.

#5 Ocet

ocet

W każdej kuchni można znaleźć również ocet, dlatego dobrze wiedzieć jak można wykorzystać go jako środek do czyszczenia.

I tu warto pamiętać, aby od czasu do czasu przetrzeć octem blaty i podłogę w kuchni. Ta metoda skutecznie odstraszy wszystkie insekty. Ponadto, łącząc ocet z wodą (1:1), stworzysz mieszankę, dzięki której pozbędziesz się brzydkich zapachów z lodówki.

Jak sama widzisz, masz w domu naturalne środki czystości, które warto wykorzystać.

Zobacz także: Proszek do pieczenia i jego nietypowe zastosowanie


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×