Te młynki służyły nie tylko do mielenia kawy! Miały dodatkową, sekretną funkcję

Wiele sprzętów przeżyło upływ czasu, a niektóre z nich do tej pory spełniają swoją rolę. Jednym z takich sprzętów jest właśnie ręczny młynek do kawy.

Freepik

Solidna konstrukcja to podstawa

O ile współczesne młynki do kawy kuszą technologią i designem, to te sprzed lat mają jedną cechę: niezawodność. Solidna konstrukcja przetrwała mielenie ziaren na setki kaw. Do dziś pamiętam młynek u mojej prababci i przyjemność z kręcenia dla niej kawy.

Lisa Rozas

Dobry młynek to droga do pysznej kawy

To oczywiste, że najwięcej aromatu zyskujemy przez mielenie cały ziaren. Jeśli robimy to w młynku, to cały aromat i niesamowity smak trafia do naszego napoju. A ten zapach… Od razu pobudza do życia!

Zdobycie dobrych ziaren dawniej nie było takie łatwe. Obecnie możemy przebierać i wybierać wśród ziaren z najdalszych zakątków ziemi, dobierać pod kątem kwasowości, wyczuwalnych nut owocowych i aromatów.

etsy.com

Młynek służył nie tylko do mielenia kawy

Dzięki swoim ostrzom świetnie sprawdzał się do… mielenia ziaren pieprzu! Młynki przeznaczone do tej przyprawy nie były tak popularne jak teraz. Żeby z ziaren wydobyć jeszcze więcej smaku- trzeba było sobie jakoś poradzić. Nie każdy lubi spore kawałki pieprzu, które powstają po ucieraniu w moździerzu.

Młynek do kawy znakomicie sprawdziły się w tej roli.
Podobno w nieużywanych młynkach dziadkowie przechowywali landrynki 😉

sheepscotriverprimitives.blogspot…

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×