Szokująca cena czereśni w Polsce. Tak drogo jeszcze nie było

W weekend internet obiegło zdjęcie czereśni z lokalnego targu. Ich cena pobiła wszelkie rekordy i wprawiła w osłupienie każdego. Dlaczego była taka wysoka i skąd się wzięła?

Czereśnie na rynku

Czereśnie to symbol lata, po który każdy z nas chętnie sięga. Można z nich przygotować pyszne przetwory, nalewki i ciasta. Po zimie wszyscy tęsknimy za pysznymi owocami i warzywami i z utęsknieniem wypatrujemy pojawienia się ich na rynku. Sezon na czereśnie trwa bardzo krótko- w Polsce możesz kupić je w czerwcu i na początku lipca. Chociaż zbiory trwają tak krótko, to zwykle są też bardzo obfite.

W tym roku pojawiły się już pierwsze zdjęcia czereśni na lokalnym rynku. Wywołały one ogromne poruszenie, bo cena owoców po prostu zwala z nóg. Za 1 kg czereśni trzeba zapłacić nawet 260 zł

Internauci zareagowali

Nic dziwnego, że internet aż się zagotował.

Nie brakuje też głosów, że zdjęcie jest najzwyczajniej w świecie…fałszywe.

Krajowych czereśnie jeszcze nie ma, przecież jest maj! A cena tych zagranicznych z UE jest wysoka ze względu m in na kłopot z pracownikami sezonowymi w okresie pandemii
tłumaczy internautka

Skąd wzięła się wysoka cena czereśni?

czeresnie cena

Trzeba wziąć pod uwagę, że jeżeli zdjęcie jest prawdziwe, to te czereśnie najprawdopodobniej są importowane z Hiszpanii. Cena takich czereśni w hurcie to 170 zł za kilogram, co oznacza, że sprzedawane są one później za ponad 200 zł. Pojawiają się też głosy, że jest to zdjęcie zrobione jedynie dla żartu, a autor zapomniał o postawieniu kreseczki- powinno być 26 zł.

W sezonie zawsze jest taniej i za czereśnie płacimy od kilku do kilkunastu złotych. A jako że sezonu nie ma, to ceny z pewnością nie są na ten moment miarodajne. Już rok temu można było zaobserwować wzrost cen, choć nie aż tak drastyczny. Chłodna wiosna, długa zima, susze- takie warunki nie sprzyjają hodowli owoców i warzyw w Europie. Żeby jednak ocenić realną podwyżkę i cenę czereśni musimy jednak poczekać do czerwca.

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×