Szokujące odkrycie w pseudomasarni. Właściciel trafi za kratki – chciał otruć ludzi!

Szokujące odkrycie w pseudomasarni. Właściciel trafi za kratki - chciał otruć ludzi! - Pyszności; Foto: Canva.com

Właściciel pseudomasarni sprzedawał wędliny odznaczające się wyjątkowo złą jakością. W konsekwencji wielu niezadowolonych klientów skontaktowało się z karczewskim dzielnicowym. Sanepid oraz policjanci dokładnie sprawdzili zakład. Okazało się, że wykryto wiele nieprawidłowości.

Stara i śmierdząca wędlina

Szokujące odkrycie w pseudomasarni

Kiełbasa – Pyszności; Foto: Pixabay.com

Niedawno na skutek skarg dotyczących złej jakości produktów, sprawdzono pseudomasarnię. Okazuje się, że jej właścicielem jest 45 – letni mężczyzna, który sam produkował wędliny. Następnie sprzedawał je na bazarkach. Niestety produkty odznaczały się wyjątkowo złą jakością – były stare i śmierdziały. W konsekwencji wiele osób zgłosiło to do karczewskiego dzielnicowego.

W związku z tym zakład został dokładnie sprawdzony przez policję oraz sanepid. Okazało się, że właściciel nie miał odpowiednich dokumentów potrzebnych do obrotu żywności pochodzenia zwierzęcego. Poza tym w pseudomasarni nie przestrzegano higieny oraz czystości produkcji.

Zakład został skontrolowany przez pracowników Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Otwocku wraz z karczewskimi policjantami. Przeprowadzona kontrola wykazała wiele nieprawidłowości. Właściciel nie miał stosownych dokumentów i zezwoleń w zakresie wprowadzania do obrotu żywności pochodzenia zwierzęcego, a produkty przechowywane były w niewłaściwych warunkach. Pomieszczenia zakładu nie spełniały także wymogów sanitarnych i higienicznych, wówczas produkowane i przechowywane w nich wyroby z mięsa stanowiły potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia konsumentów. – poinformowała mł. asp. Paulina Harabin z otwockiej komendy.

Co grozi właścicielowi pseudomasarni?

Szynka – Pyszności; Foto: Pixabay.com

Prokuratora Rejonowa rozpoczęła śledztwo w sprawie pseudomasarni. Należy zaznaczyć, że 45 latek swoją działalnością naraził wiele osób na utratę zdrowia oraz życia. W związku z tym może grozić mu nawet 8 lat więzienia.

Niestety ta sytuacja nie jest wyjątkiem. Warto w takim razie robić zakupy u sprawdzonego sprzedawcy. Wygląd oraz zapach żywności często pomagają nam ocenić, czy dany produkt jest świeży.

Jednak jeśli mimo wszystko trafimy na produkty o złej jakości, warto to zgłosić. Dzięki temu zadbamy nie tylko o swoje zdrowie, ale również zdrowie innych osób.

Zobacz na naszym kanale YouTube, jak przygotować udka z kurczaka z kiełbasą zapiekane w ziemniaczanym makaronie krok po kroku. Potrawa wspaniale współgra z ulubioną sałatką.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×