Wirtualna Polska

Od teraz w Lidlu dostaniesz super tanie warzywa i owoce. Jest tylko jeden warunek

tańsze warzywa w Lidlu

tańsze warzywa w Lidlu - Pyszności; foto: Canva

Akcja promocyjna Lidla zakłada tańsze warzywa i owoce w ofercie. Od 9 stycznia będzie można je znaleźć na półkach spożywczego giganta. O co chodzi w całej akcji? Jest bardziej pożyteczna, niż się wydaje.

Wirtualna Polska

Lidl już nie po raz pierwszy wychodzi na przeciwko kwestii problemów polskiego rolnictwa. Chyba każdy słyszał o głośnym przypadku pana Mieczysława, rolnika spod Łęczycy, który miał ponieść straty o wysokości 150 tysięcy złotych ze względu na wyhodowanie 1200 ton buraków, które były… krzywe. To właśnie wtedy niemiecka sieć dyskontów postanowiła odkupić od pana Mieczysława dużą część nieidealnych warzyw i sprzedać je za niższą cenę.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W 2023 roku Lidl uznał, że jeszcze raz chce dać szansę – mówiąc dosłownie – brzydkim warzywom.

tańsze warzywa w Lidlu – Pyszności; foto: Canva

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tańsze warzywa w Lidlu – jakie są?

Chodzi przede wszystkim o ,,krzywe” marchewki, selery i buraki, a także zielone pomidory czy za duże jabłka. Jak informuje Lidl, nie odbiegają one – poza wyglądem – od norm zdrowotnych i smakowych swoich ,,idealnych” krewniaków.

Chociaż wyglądają inaczej, smakują tak samo za mniej!

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

– Reklamuje swoją akcję sieć.

Warzywa korzeniowe będą sprzedawane w zestawach, a ich cena została ustalona na 6,99 zł/ 3kg. Za duże jabłka zapłacimy 1,79 zł/ kg, a zielone pomidory – 9,99 zł/ kg.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

tańsze warzywa w Lidlu – Pyszności; foto: Canva

Na ratunek polskim rolnikom

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Rok 2022 nie był łatwym czasem dla polskich hodowców i sadowników. Ogromny wzrost cen energii sprawił, że chłodnie, w których przechowywane były jabłka do wiosny, stały się nieopłacalne. Problemy ze zbytem jabłek nasilają się już od 2014 roku, po aneksji Krymu przez Rosję, a po wojnie z Ukrainą i powiązaniach władz rosyjskich z Białorusią, szlak eksportowy dla polskich owoców (prowadzący m.in do Egiptu) został zerwany.

Kolejnym kłopotem polskich hodowców jest wzrost cen nawozów i brak rąk do pracy. Wbrew pozorom napływ uchodźców z Ukrainy wcale nie rozwiązał tego problemu, a sadownicy podkreślają, że sytuacja jest gorsza niż kiedykolwiek.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Tańsze warzywa w Lidlu możesz wykorzystać na przykład do tego przepisu z naszego kanału na YouTube.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×