Prawidłowy sposób na tarcie sera i korzyści na jakie możesz liczyć

starty ser

Pracując w kuchni, robimy wiele rzeczy automatycznie. Przykład? Tarcie sera, które na pozór wydaje się banalnym zadaniem. Co gorsze, nie zastanawiamy się nawet czy tego typu zadania możemy wykonać w inny sposób. Bądź jakoś usprawnić, aby gotowanie stało się czystą przyjemnością.

A wracając do sera, okazuje się, że wiele osób ściera go na tarce w zły sposób. A wystarczy naprawdę niewiele, aby to zmienić.

Podstawowym błędem w tym przypadku jest trzymanie tarki w pionie. 

tarcie sera

Wystarczy jeden mały krok, aby to zmienić. Po prostu umieść urządzenie w poziomie i wszystko stanie się o wiele prostsze.

Tarcie sera w ten sposób – korzyści:

  1. Dzięki temu trikowi w szybki i prosty sposób umieścisz starty ser w misce. Nie będziesz musiała obawiać się również, że jakaś jego część przyklei się do ściany tarki, przez co będziesz miała dodatkową pracę przy czyszczeniu sprzętu.
  2. Lepsza kontrola nad całym procesem. Tarka nie będzie „jeździła” ani po talerzu, ani po misce. A co za tym idzie, uporasz się z tym zadaniem w mgnieniu oka!
  3. Nie będziesz musiała obawiać się urazu podczas ścierania sera. Twoje palce i kostki będą bezpieczne. I oczywiście będą się nienagannie prezentować ?
  4. Zanim zetrzesz ser, rozprowadź na tarce oliwę z oliwek. Dzięki temu zabiegowi ser nie będzie przyklejał się do urządzenia. Bułka z masłem!
  5. I na koniec, tuz przed użyciem sera, warto na chwilę umieścić go w zamrażarce. Twardy kawałek będzie łatwiej zetrzeć na tarce.

starty ser

Jak sama widzisz wystarczy naprawdę niewiele, aby zetrzeć ser w poprawny sposób. I jeśli już o nim mowa, koniecznie zapoznaj się z metodą na wyczyszczenie tarki po całym zabiegu.

I to wszystko ?


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×