Wirtualna Polska

Ten tani proszek ma niesamowite działanie. Pomoże pozbyć się oponki z brzucha

Cebula w proszku

cebula w proszku - Pyszności; foto: Canva

Cebula w proszku to niesamowita przyprawa, której prozdrowotne właściwości mogą cię zadziwić. Jej zbadaniem zajęli się japońscy naukowcy, a ich wnioski są zaskakujące.

Wirtualna Polska

Przyprawy bywają naprawdę zdrowe. Szafran, kardamon, kmin czy kurkuma wspierają pracę organizmu, zapobiegają stanom zapalnym i obniżają ciśnienie. Jednak to działanie cebuli w proszku zrobiło ostatnio największe wrażenie na japońskich badaczach. Ta prosta przyprawa, której przygotowanie jest łatwe i — co oczywiste — tanie jak barszcz, może zdziałać cuda.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kwercetyna, czyli to, co w cebuli najlepsze

Flawonoid występujący w cebuli i zwany kwercetyną to jeden z najmocniej działających przeciwutleniaczy występujących w naturze. Poza cebulą jest go również dużo w czosnku; to dlatego przyprawa z suszonej cebuli często jest nim „wzmocniona”.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

cebula w proszku – Pyszności; foto: Canva

Kwercetyna wykazuje się działaniem przeciwnowotworowym i przeciwzapalnym. Zwalcza i zapobiega wystąpieniu alergii i łagodzi katar sienny. To nie żadna nowinka — cebula od wieków znana jest tylko w połowie jako jedzenie, a w drugiej jako lekarstwo na wiele dolegliwości.

Jednak japońscy naukowcy udowodnili, że cebula w proszku ma jeszcze jedno, niespodziewane działanie. Ta korzyść może przemówić do wielu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Cebula w proszku na odchudzanie

Czwórka japońskich badaczy urządziła eksperyment. Przez 12 tygodni podawali grupie 70 osób sproszkowaną cebulę. Po tym czasie sporządzili wnioski, które przekroczyły ich oczekiwania.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Na podstawie testów obrębu tłuszczu trzewnego, japońscy naukowcy zauważyli, że cebula w proszku i obecna w niej kwercetyna mogą zapobiegać otyłości. Cytowani przez express.co.uk naukowcy zaznaczyli jednak, że eksperyment nie przebiegł jednakowo u każdego z uczestników. Mimo to wyniki japońskich specjalistów mogą stanowić początek nowych dochodzeń wpływu kwercetyny na odchudzanie.

Jak przygotować cebulę w proszku?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

cebula w proszku – Pyszności; foto: Canva

Do tej przyprawy możesz, chociaż nie musisz dodać również główkę czosnku. Cebule obierz z łupin i pokrój w cienkie piórka. Do ich wysuszenia najlepiej nada się zwykła suszarka spożywcza. Plastry cebuli ułóż na tackach i susz w 45 stopniach przez około 8-12 godzin.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Na koniec wysuszoną cebulę zblenduj. Możesz też skorzystać z młynka do kawy; to urządzenie skrywa niejedną tajemnicę.

Zobacz też ten przepis na błyskawiczne ciasto. Prosto z naszego kanału na YouTube.

 

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×