in

3 triki na grilla, które ułatwią Twoje życie

Sezon grillowy w pełni, dlatego też warto znać triki na grilla, które ułatwią i umilą czas spędzony na wspólnym biesiadowaniu ze znajomymi.

I już za chwilę podzielimy się z Wami przydatnymi poradami, które z pewnością okażą się pomocne. Tego nie możecie przegapić!

No to zaczynamy 😉

#1 Skuteczne i szybkie czyszczenie grilla

grillowe triki

Szukacie skutecznego i bezpiecznego sposobu, który pozwoli przywrócić blask Waszemu grillowi? Jeśli tak, mamy patent specjalnie dla Was 😉

Wszystko czego potrzebujcie, to folia aluminiowa, która pomoże skutecznie wyczyścić każdy zakamarek zabrudzonego rusztu. Wystarczy zrobić z folii kulkę średniej wielkości i przetrzeć nią dokładnie grilla. I po kłopocie!

#2 Lodowe hamburgery

lodowe hamburgery

Wiemy, że początkowo połączenie lodu i hamburgerów może wydawać się czystą abstrakcją. Zaufajcie nam jednak i sprawdźcie, co też dla Was przygotowaliśmy.

Otóż jeśli zależy Wam na przygotowaniu idealnych hamburgerów, powinniście na każdym kawałku mięsa na grillu ułożyć kostkę lodu. Dzięki temu zabiegowi, lód rozpłynie się na mięsie i sprawi, że hamburgery będą bardziej soczyste. Genialne prawda?

#3 Perfekcyjny szaszłyk z grilla

triki na grilla

No i oczywiście jak grill, to pyszne szaszłyki, które można przygotować na tak wiele sposobów! Jest jednak pewien haczyk, problem z drewnianymi patyczkami, z którymi należy bardzo uważać. Mogą się w końcu zająć ogniem i sprawić nam wiele problemów.

Istnieje jednak dobra wiadomość, wystarczy, że umieścisz patyczki w wodzie ok. 15 minut przed wrzuceniem ich na ruszt. I to wszystko!

A skoro już o szaszłykach mowa, podzielimy się jeszcze jednym trikiem – warto nabijać przygotowane jedzenie na dwa patyki jednocześnie. Mamy wtedy pewność, że cała konstrukcja jest w 100% stabilna.

Oprócz trików na grilla, warto znać również ciekawe przepisy. I jak zwykle, tych u nas jest ich pod dostatkiem. Zebraliśmy je w książce Pyszności na grilla 👍

Znaliście te triki? A może macie własne sztuczki, którymi chcecie się podzielić? 😉