Mało kto wie, że kultowy młynek służył nie tylko do mielenia kawy. Okazuje się, że jego funkcje są dużo ciekawsze

Młynek do kawy z czasów PRL w wielu szufladach gości do dziś. Oprócz mielenia ziaren ma jednak wiele innych funkcji, które ułatwiają pracę. Zobacz, jak możesz go wykorzystać w mniej typowy sposób.

Niektóre sprzęty z czasów PRL są po prostu niezniszczalne. W wielu domach młynki, miksery czy odkurzacze sprzed lat wciąż są w użyciu i całkiem nieźle radzą sobie ze swoimi zadaniami. W kredensie mojej prababci stoi maszynka do kawy. Chociaż sama jego nazwa wskazuje, do czego jest przeznaczony, to nasze zaradne mamy i babcie miały w sobie coś z MaCGyvera i potrafiły poradzić sobie w każdej sytuacji. Młynek stał się sprzętem wielofunkcyjnym. Wyciągnij go z szafy, oczyść z kurzu i zobacz, do czego się może przydać.

Zobacz więcej na naszym kanale YouTube:

Zobacz również: sekretna funkcja

#1 Cukier puder

Jeśli chcesz szybko zamienić cukier w cukier puder- użyj młynka. Wyjdzie szybko, tanio i na dodatek nie musisz wychodzić z domu. Cukier puder w torebce lubi się zbrylić, więc zrobienie go „na świeżo” jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Młynek z PRL- Pyszności

Młynek z PRL- Pyszności

#2 Młynek zmieli bułkę

Nie wyrzucaj czerstwego pieczywa. Wysusz je dobrze i przy pomocy młynka zamień w bułkę tartą. Idealna do kotletów schabowych. Usmaż je tak, jak robiły to nasze mamy- na smalcu. Idealny smak jak za dawnych lat.

Młynek z PRL- Pyszności

Młynek z PRL- Pyszności

#3 Pieprz

Świeżo mielony pieprz ma więcej smaku i aromatu niż ten gotowy, z saszetki. Nie musisz kupować przyprawy z młynkiem- zmiel go w tym do kawy.

Młynek z PRL- Pyszności

Młynek z PRL- Pyszności

#4 Kawa

Oczywiście- nie mogło zabraknąć też kawy. Ziarna zmielone tuż przed parzeniem uwalniają więcej aromatu. Każdy kawosz potwierdzi: młynek w domu to podstawa. Spróbuj raz naparu z dobrej jakości ziaren, a marketową kawę rozpuszczalną wyrzucisz do kosza.

Młynek z PRL- Pyszności

Młynek z PRL- Pyszności

Zatęskniłeś za dawnymi czasami? A możesz chcesz wczuć się w ich klimat? Zerknij na nasz kanał na YouTube, gdzie pokazujemy proste przystawki na imprezę w stylu PRL.

 

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×