Ukryta funkcja opiekacza pozwala na robienie w nim nie tylko kanapek. Idealny trik na szybkie śniadanie

Ukryta funkcja opiekacza- Pyszności/ źródło: Canva

Ukryta funkcja opiekacza- Pyszności/ źródło: Canva

Ukryta funkcja opiekacza do kanapek pozwoli Ci przygotować sadzone jajka w kilka chwil. Idealna opcja na szybkie śniadanie.

Jajka sadzone z opiekacza

Chociaż mogłoby się wydawać, że w opiekaczu przygotować można głównie kanapki, to prosty sprzęt skrywa w sobie wiele innych możliwości. Z łatwością usmażysz w nim sadzone jajka. To idealne rozwiązanie, jeśli nie chcesz brudzić patelni lub masz mało czasu. W jednej połówce upieczesz tost, w drugiej podsmażysz jajko.

Jak zrobić jajka sadzone z opiekacza? Wbij do rozgrzanej komory jajo i zamknij pokrywę opiekacza. Wystarczą zaledwie trzy minuty smażenia i gotowe. Silikonową szpatułką zdejmij usmażone jajko. Przetrzyj suchym ręcznikiem papierowym i gotowe.

Ukryta funkcja opiekacza- Pyszności/ źródło: kadr z materiału na YouTube, kanał: ZAIQA LAJAWAAB

Ukryta funkcja opiekacza- Pyszności/ źródło: kadr z materiału na YouTube, kanał: ZAIQA LAJAWAAB

Ukryta funkcja opiekacza do kanapek

Poza jajkami w opiekaczu możesz przygotować również inne rzeczy, na przykład podsmażyć kiełbasę czy wędlinę. Powierzchnia urządzenia pokryta jest teflonową powierzchnią, do której nic nie przywiera. Pamiętaj zatem, aby nie ściągać usmażonych produktów widelcem ani nożem, bo możesz uszkodzić teflon. Jeśli Twój sprzęt nie jest już pierwszej młodości i jedzenie lubi przywierać, to posmaruj powierzchnię odrobiną oleju. Świetnie sprawdzi się również tłuszcz w sprayu.

W opiekaczu możesz przygotować również gofry, podpiec tortillę czy też zrobić omlet. Pomyśl o tym urządzeniu w kategorii patelni lub grilla elektrycznego. Chociaż najlepiej używać go do przygotowania chrupiących kanapek, to sprawdzi się również w kryzysowej sytuacji.

Ukryta funkcja opiekacza- Pyszności/ źródło: Canva

Ukryta funkcja opiekacza- Pyszności/ źródło: Canva

Jak wyczyścić opiekacz?

Regularnie przecieraj jego powierzchnię suchym ręcznikiem papierowym (uważaj, żeby się nie poparzyć) a zapobiegniesz powstawaniu trudnych zabrudzeń. Przypieczony brud usuń za pomocą gąbki z odrobiną płynu do mycia naczyń. Pamiętaj, żeby za każdym razem wyłączyć urządzenie z prądu i poczekać aż przestygnie. Nie używaj silnych detergentów na płytkę, która ma bezpośrednią styczność z jedzeniem- płyn do mycia naczyń zdecydowanie wystarczy.

Przepis na ciasto drewno pod śniegiem znajdziesz na naszym kanale YouTube


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×