Ukryta funkcja korka w szampanie. Wiedzą o niej tylko nieliczni, a ułatwia życie!

Szampan towarzyszy przy wielu toastach weselnych czy urodzinowych. Korek w tym napoju ma jednak dodatkową, ukrytą funkcję.

Z pewnością nie raz zdarzyło się Wam, że po imprezie została otwarta butelka wina musującego. Nie spisuj jej jednak od razu na straty- sprawdź, jak zachować bąbelki w środku butelki!

Nie wyrzucaj korka od szampana

Okazuje się, że projektanci opakowań i butelek wykazali się dużą praktycznością. Chociaż mogłoby się wydawać, że po otwarciu szampana trzeba od razu wypić, to jest sposób, który pozwoli zatrzymać ulatnianie się bąbelków

Kluczowy w tym triku jest korek, od którego trzeba odciąć część, która bezpośrednio wchodzi do butelki. Użyj w tym celu małego, ostrego noża. Uważaj na palce!

korek od szampana (1)

Trik z szampanem- jak zamknąć?

Korek zmniejszy się raptem o 2-3 mm, ale jest to niezbędne do tego, aby sztuczka się udała.

korek od szampana (2)

Korek włóż do butelki

O ile oczywiście coś w niej jeszcze zostało 😉

korek od szampana (5)

Ściągnij mniejszy korek (zatyczkę).

Chodzi nam o ten (najczęściej) czerwony element na szczycie korka.

korek od szampana (4)

Proste zamknięcie szampana gotowe

Nalej alkohol, a gdy wiesz, że Twoi goście już mają dość, włóż z powrotem czerwony korek (zatyczkę) w miejsce, z którego go wyciągałeś.

korek od szampana (3)

Inne triki na przechowywanie szampana

Dobrym sposobem jest też włożenie czystego, schłodzonego widelca lub małej łyżeczki do szyjki butelki i schować wino musujące w lodówce. Zimna łyżka lub widelec sprawi, że szyjka butelki ochłodzi się szybciej. Zimne powietrze jest gęstsze od ciepłego- w rezultacie u góry utworzy się „powietrzny korek”, który spowolni przepływ gazu i zamknie bąbelkom drogę ucieczki.

 


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×