Kategorie Porady

Przestań kupować imbir w sklepie! Dzięki temu sposobowi będziesz miał go nieograniczoną ilość w domu

Imbir to jedna z najwspanialszych i najbardziej aromatycznych przypraw. Jednak nie tylko! Ta cudowna roślina jest też bardzo zdrowa. Jej spożywanie ma wiele korzyści dla naszego organizmu.

Imbiru można używać na uporczywe mdłości, np. te w czasie ciąży, ma też działanie przeciwzapalne. Jest idealną receptą dla wszystkich którzy uprawiają sporty, bo łagodzi bóle mięśni, a także i stawów. Doskonale radzi sobie również z bólami menstruacyjnymi. Co więcej, pomaga też w przypadku problemów żołądkowych i jest idealny dla ludzi, którzy cierpią na niestrawność.

pixabay
pixabay

Imbir ma tyle zalet, że aż chciałoby się spożywać go codziennie!

Niestety ten z marketu może być pełen nawozu, przez co jest niekoniecznie zdrowy… Dlatego najlepiej byłoby zaopatrzyć się w ekologiczny imbir lub zakupić nasiona w sklepie ogrodniczym.

Mimo, że imbir nie jest rośliną naturalnie występującą w Polsce, to nadaje się do uprawy doniczkowej i bardzo szybko aklimatyzuje się w naszych domach lub mieszkaniach.

pixabay
pixabay

Jak wyhodować własny imbir?

Musimy pamiętać o tym, że imbir potrzebuje bardzo dużo światła, ale nie mogą być to ostre promienie słoneczne. Dlatego najlepiej umieścić go na parapecie okna wschodniego lub zachodniego.

Jeżeli planujemy uprawę imbiru ze świeżego kłącza, to musimy pamiętać, że powinno być ono bez skazy, nie może być zwiotczałe, nadgniłe lub też wysuszone. Kłącze do hodowli powinno mieć od 7 do 10 cm.

  1. Wybierz doniczkę, odkaź ją i napełnij 2/3 ziemią uprawną.
  2. Na wierzchu poziomo połóż wybrane kłącze i przykryj je około 2 centymetrami ziemi.
  3. Na koniec naciągnij na doniczkę reklamówkę foliową i odstaw ją w miejsce o stałej temperaturze – około 20°C – 25°C.
  4. Pamiętaj, że ziemia musi być cały czas dobrze nawodniona.
  5. Gdy pokażą się pierwsze kiełki, zdejmij foliową osłonkę.
pixabay
pixabay

Niestety, imbir rośnie dość długo. Pierwsze kłącza powinny pojawić się po kilku tygodniach.

164013