Wirtualna Polska

7 niesamowitych zalet wody kokosowej. Będziesz zaskoczony, ile potrafi zdziałać dla naszego ciała

7 niesamowitych zalet wody kokosowej. Będziesz zaskoczony, ile potrafi zdziałać dla naszego ciała

https://pixabay.com/photo-988960/

Jasnozielone orzechy kokosowe zawierają wewnątrz płyn, który został nazwany napojem energetycznym natury. Woda kokosowa od dawna jest znana jako naturalne źródło nawilżenia i odświeżania organizmu.

Wirtualna Polska

Ogólne korzyści zdrowotne płynące z picia wody kokosowej wykraczają poza zwykłe napoje i wodę.

Doniesiono nawet, że w czasie II wojny światowej woda kokosowa została uznana za substytut awaryjny dla osocza i próbowano używać jej podczas transfuzji. Podobieństwo składu wody kokosowej do składu osocza ludzkiego organizmu, sprawia, że jest ona jednym z lepszych napojów do wyboru z szerokiej gamy płynów dostępnych na półkach.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Oto kilka powodów, dla których zdecydujesz się spróbować wody kokosowej:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#1 Moc nawodnienia

Woda kokosowa jest bardzo szybko adsorbowana przez organizm, tak szybko, że nawilża ciało lepiej niż woda. Woda kokosowa ma naturalnie występujące sole mineralne, które przyspieszają wchłanianie wody przez ścianę żołądka oraz jelit.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ludzie cierpiący na częste wymioty i biegunkę otrzymują wodę kokosową zamiast zwykłej wody, aby uzupełnić utraconą ilość płynu, a smak wody kokosowej jest wystarczająco łagodny, aby można było tolerować go podczas nudności. Woda kokosowa jest również podawana osobom, które straciły dużo krwi, a także kobietom, które mają silne nudności w ciągu pierwszego trymestru ciąży.

#2 Pomaga uzupełnić elektrolity

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kubek wody kokosowej zawiera więcej niż 600 mg potasu, ponad 250 mg sodu, około 60 mg magnezu, 58 mg wapnia i 48 mg fosforu. Elektrolity te pomagają regulować aktywność włókien mięśniowych i komórek nerwowych w organizmie. Uzupełnienie elektrolitów pomaga również zmniejszyć nadciśnienie tętnicze oraz ciśnienie krwi.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

#3 Ułatwia funkcjonowanie nerek

Benefits of Coconut Water

Dieta bogata w sód wywiera presję na organizm, ponieważ sprzyja zatrzymywaniu płynów i utrudnia wykonanie czynności przez nerki. Duża ilość potasu, który jest naturalnym diuretykiem, w wodzie kokosowej pomaga niwelować działanie sodu.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Ponadto wykazano, że leczy kamienie nerkowe przez rozcieńczanie substancji, z których są zbudowane. Poprawione funkcjonowanie nerek oznacza, że ruch jelit staje się częstszy i bardziej regularny.

#4 Poprawia działanie układu odpornościowego

Fruit Fact - Coconut water

Woda kokosowa zawiera kwas laurynowy, który znajduje się również w mleku matki i pomaga walczyć z grzybami, bakteriami i wirusami. Ciało przekształca kwas laurynowy w monolaurynę, związek o sprawdzonych właściwościach antybakteryjnych, w celu wzmocnienia układu immunologicznego.

#5 Pomaga z problemami żołądkowymi i trawieniem

Coconut Juice Facts

Problemy żołądkowo-jelitowe zwykle prowadzą do dolegliwości, takich jak wzdęcia, nudności, niepokój i utrata apetytu, a także do utraty elektrolitów i minerałów.

Praktycznie każda przyczyna problemów tego rodzaju zazwyczaj prowadzi do zapalenia wyściółki żołądka. Woda kokosowa ma właściwości antybakteryjne, które pomagają złagodzić i zmniejszyć stan zapalny.

#6 Pomaga zrzucić zbędne kilogramy

Chociaż woda kokosowa nie przyczynia się bezpośrednio do utraty wagi, jej wpływ na organizm pomaga poprawić sylwetkę. Jedna porcja wody kokosowej wystarczy, aby poczuć się pełną, a to pomaga ograniczyć przejadanie się.

Błonnik dostępny w wodzie kokosowej sprawia, że czujesz się najedzony przez dłuższy okres, a także odgrywa ważną rolę w utrzymaniu dobrego stanu układu trawiennego. Picie jednej szklanki wody kokosowej przed posiłkiem może również pomóc Ci zjeść mniej podczas posiłku.

#7 Skóra staje się zdrowsza i bardziej promienna

Woda kokosowa utrzymuje skórę nawilżoną i uwodnioną, a kiedy jest spożywana przez dłuższy okres, utrzymuje dobry stan zdrowia i blask skóry.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×