Zmywarka ma funkcję, która pozwala pozbyć się zbierającej w naczyniach wody. Mało kto o niej wie

Woda stoi w zmywarce i pozostaje na naczyniach? W prosty sposób pozbędziesz się tego problemu dzięki jednej funkcji.

Zmywarka to sprzęt, bez którego nie wyobrażamy już sobie naszej kuchni. Skutecznie rozwiązuje odwieczny konflikt, kto musi umyć naczynia. Zdarza się jednak, że i ona nas zawodzi. Woda stoi w zmywarce i gromadzi się na kubkach? Ten problem możesz bardzo łatwo rozwiązać.

Zobacz również: co możesz ugotować w zmywarce

Odpowiednie pakowanie naczyń

Podczas używania zmywarki odpowiednie ułożenie naczyń odgrywa dużą rolę. Miski i głębokie talerze nie powinny nakładać się na siebie, garnki i patelnie najlepiej jest układać na końcu zmywarki, a sztućce powinny znajdować się w odpowiednim pojemniku. Rozładowywanie zmywarki powinno zacząć się od dołu, aby woda nie kapała na suche już naczynia.
Odpowiednie ułożenie i przygotowanie naczyń do zmywania pozwala zaoszczędzić nawet o 30% zużycie prądu. W czasie wzrostu cen energii warto pochylić się nad takim rozwiązaniem.

Zmywarka

Zmywarka – Pyszności; Foto: Pixabay.com

Woda stoi w zmywarce? Znamy rozwiązanie tego problemu

Podczas wyjmowania kubków z górnej szuflady zmywarki możemy czasem niemiło się zaskoczyć i oblać wodą. Zbiera się ona w odwróconych do góry dnem naczyniach i lubi rozprysnąć się na suche już talerze. Producenci zmywarek przewidzieli jednak krnąbrne zachowanie kubków i zamontowali jedno udogodnienie, które błyskawicznie rozwiąże ten problem.

Woda stoi w zmywarce- Pyszności/ Genialne

Na bokach górnej szuflady znaleźć można kółeczka. Umożliwiają one regulację wysokości półki. Maksymalnie wysuń szufladę i unieś ją nieco do góry, aby uwolnić pierwsze kółko.

Teraz najtrudniejszy moment. Unieś szufladę znowu, kiedy tylne kółko znajdzie są na końcu prowadnicy. Uwaga! Teraz cały bok  szuflady spoczywa w Twoich rękach. Nie upuść jej!

Woda stoi w zmywarce- Pyszności/ Genialne

Woda stoi w zmywarce- Pyszności/ Genialne

Teraz najedź górnym kółkiem na prowadnicę i wsuwaj powoli po niej szufladę, aż nie znajdzie się na niej drugie kółko w górnego poziomu. Jak już obydwa kółka będą na prowadnicy, wsuń szufladę do końca. Sprawdź w ten sposób, czy prawidłowo zmieniłeś wysokość szuflady. Do tego czasu cały czas trzymaj mocno szufladę ręką.

I gotowe! Powstałe nachylenie sprawi, że woda zamiast gromadzić się na kubku- będzie ściekała na dół.

Woda stoi w zmywarce- Pyszności

Woda stoi w zmywarce- Pyszności

Zobacz przepis na pyszny deser Kinder Country na naszym kanale YouTube


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×