Wirtualna Polska

Wysokie ceny fasolki szparagowej i malin. W tym sezonie lepiej trzymaj się za portfel

Wysokie ceny fasolki szparagowej i malin. W tym sezonie lepiej trzymaj się za portfel

Drogie warzywa i owoce w 2022 r. to już codzienny widok. Wysokie ceny fasolki szparagowej i malin już zaczynają niepokoić. Czy będzie okazja kupić je w rozsądnej cenie? 

Wirtualna Polska

Na warszawskim Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym SA w Broniszach pojawiły się już niewielkie ilości fasolki szparagowej. Cena u producenta wynosi od 20 do 30 zł za kilogram i jest ona bardzo wysoka. Natomiast klientów czekających na polskie warzywa ucieszy z pewnością cena kapusty białej młodej, kalafiorów i brokułów krajowych. Cena kapusty to 4-5 zł z główkę, kalafior kupimy już za 6 zł, a brokuły od 3 do 4,5 zł za kilogram.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Polska rzodkiewka

Cena rzodkiewki jest zależna od podaży w konkretnym dniu, a także jakości oferowanego produktu. Różnica jest dość spora, gdyż za pęczek możemy uzyskać zarówno za 1,10 zł, jak i 2 zł u producenta. U handlarzy musimy dać za nią około 3 zł, jest to naprawdę wysoka cena w porównaniu z ubiegłorocznymi cenami tych warzyw.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wysokie ceny malin

Skąd tak wysokie ceny malin w 2022? Wynika to z opóźnionych zbiorów w południowych krajach UE. Na Broniszach ceny polskich malin za kilogram wynoszą od 48 do 52 zł u producenta. W sezonie możemy spodziewać sie równie wysokich cen tych produktów.

Ceny bobu w 2022 r. przerażają

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Odwiedzając już lokalnych sprzedawców, możemy również otrzymać u nich te pyszne zielone warzywa. Kilogram strączków kosztował w ostatnim czasie aż 64 zł! Można by powiedzieć- towar luksusowy. Natomiast smakosze bobu, nie powinni się obawiać. Jeśli pogoda dopisze to pod koniec czerwca, ceny powinny być niższe i bardziej przystępne. Na ten moment w hurcie ceny bobu są od 40 do 45 zł za kilogram.

Coraz mniej wysokie ceny truskawek

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zawsze początek sezonu owocowego mocno nas zaskakuje i tak też było w przypadku owoców jagodowych. Zaczynaliśmy od 20 zł za kilogram truskawek teraz widać znaczący spadek cen, dzięki czemu możemy nacieszyć się ich pysznym smakiem. Cena w zależności od jakości, standardu pakowania waha się od 7 do 11 zł/kg. Najczęściej spotykana to 9 zł za kilogram truskawek.

 


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×