Wirtualna Polska

YouTuber ocenił najbardziej klasyczne polskie świątecznie danie. Pomimo konkurencji, możemy być dumni

Niezwykła ocena polskiego barszczu z uszkami

Niezwykła ocena polskiego barszczu z uszkami - Pyszności; foto: Canva oraz kadr z materiału na kanale YouTune: KWOOWK

Pewien znany YouTuber popełnił niesamowicie ciekawą serię filmów na swoim kanale. Dokonał w nich porównania wigilijnych potraw serwowanych w różnych zakątkach świata. Niezwykła ocena polskiego barszczu z uszkami wprawia nas w niemałą dumę. 

Wirtualna Polska

YouTuber imieniem Kevin, prowadzący kanał na YouTube o nazwie KWOOWK to gość, który naprawdę potrafi zaciekawić publiczność. Świadczą o tym liczby – niemal 2,5 miliona subskrybentów robi wrażenie. Jak sam o sobie pisze, nie jest profesjonalnym kucharzem, za to uwielbia przygotowywać każdy rodzaj jedzenia.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Nie tak dawno temu postanowił nagrać serię filmów, których tematem jest porównanie dań wigilijnych z całego świata. Dzień siódmy oceny padł w końcu na Polskę. Jakie danie zostało wzięte pod lupę przez YouTubera? Nie inaczej – oczywiście polski barszcz z uszkami.

Niezwykła ocena polskiego barszczu z uszkami – Pyszności; foto: Canva

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jaka ocena dla barszczu z uszkami?

Dokonana przez Kevina ocena świątecznych dań zawsze przebiega według określonego schematu. YouTuber nie rzuca gołosłownych opinii: najpierw gotuje potrawę według zaufanego przepisu. Po jej spróbowaniu ocenia sposób przygotowania i smak, i to na ich podstawie ocenia danie w skali od 1 do 10. 

Musimy przyznać, że ugotowany przez Kevina barszcz wygląda naprawdę… polsko. Jak mówi w filmie, miał jedynie problem z ulepieniem tradycyjnych uszek, ale z pomocą przyszła mu jego dziewczyna. Jaką notę przyznał barszczykowi?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Prowadzący kanał KWOOWK ocenił danie na 8 punktów na 10. To naprawdę niezwykła ocena polskiego barszczu z uszkami. Zwłaszcza biorąc pod uwagę niełatwą konkurencję.

Jaką prezentują się noty konkurencji?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kevin poddał ocenie dania wigilijne z naprawdę sporego kawałka świata. Które uznał za dobre, a które za słabe? Wybraliśmy najciekawsze pozycje.

Kanadyjski tourtière, czyli placek mięsny – 6 punktów.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Włoskie panettone, czyli świąteczna babka – 8.1 punktów

Szwedzkie Jansson’s frestelse, czyli zapiekanka z ziemniaków i szprotek – 6.5 punktów

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kolumbijskie bunuleos, czyli ptysie z twarogiem – 8,2 punktów

Niezwykła ocena polskiego barszczu z uszkami – Pyszności; foto: Canva

Filipińska bibingka, czyli ciasto ryżowe – 7,8 punktów

Holenderskie oliebolen, czyli pączki drożdżowe – 6,4 punktów

Jak na pewno zauważyłaś, polski barszcz z uszkami poradził sobie w tym rankingu całkiem nieźle. A jakie danie zostało najwyżej ocenione? Była to marokańska bastila, czyli… ciasto z kurczakiem. Uzyskała ona 9,5 punktów w dziesięciopunktowej skali Kevina.

Po więcej ciekawostek kuchennych zerknij na nasz kanał na YouTube. Znajdziesz tam na przykład ten przepis na galaretkowy deser.


Komentarze

Komentarze do tego artykułu zostały wyłączone

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×