Wirtualna Polska

Zachowanie obcego dziecka w restauracji wkurzyło ją. Nie wierzyła też w reakcję rodziców

Zachowanie obcego dziecka w restauracji wkurzyło ją. Nie wierzyła też w reakcję rodziców

Restauracja nie dla małych dzieci? Kobieta była oburzona zachowaniem rodziców i ich podopiecznego - Pyszności; Fot. Adobe Stock

Restauracja jest miejscem, gdzie płaci się nie tylko za przyrządzenie jedzenia i obsługę, ale też za atmosferę czy wygodę. Bywa, że spokój gości zakłócają biegające czy głośne dzieci. Jeśli rodzice reagują na takie sytuacje, większość ludzi wykazuje się wyrozumiałością. Inaczej jest jednak, kiedy malec zachowuje się nieodpowiednio przy pełnej aprobacie rodziców. O takiej sytuacji opowiedziała pewna forumowiczka. Przyznaje, że była przerażona tym, co zobaczyła.

Wirtualna Polska

„Wiem, że wiele się zmieniło w rodzicielstwie, odkąd miałam własne dzieci, najmłodsze ma teraz 11 lat, ale czy niektórzy rodzice pozwalają swoim dzieciom robić wszystko to, co chcą?” – zapytała jedna z użytkowniczek internetowego forum. Postanowiła podzielić się tam sytuacją, której była świadkiem. Wspomniała o jedzeniu, które „było wszędzie”, krzykach małego dziecka i niewzruszonej w tym wszystkim postawie rodziców.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Zobacz także: Dali dziecku spróbować indyjskie jedzenie. Jego reakcja powala na kolana

Nie mogła uwierzyć w to, co widzi. Jedzenie było wszędzie

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kobieta opowiada, że w grupie znajomych i ich dzieci wybrała się do restauracji. Stolik obok zajęła para z małym, kilkunastomiesięcznym dzieckiem. Na prośbę rodziców kelnerka przyniosła krzesełko do karmienia, malucha posadzono w nim, ale nie przypięto, bo, jak miała powiedzieć matka: „Nie lubi być przypinany”. Kilka chwil później na stoliku dziecka pojawiła się miska z puree, warzywami i sosem. Niebaczący na nic rodzice pozwolili podopiecznemu nurzać ręce w jedzeniu rozrzucać je dookoła.

Kobieta, która była świadkiem sytuacji, opowiada, że rodzice widzieli, jak dziecko nieudolnie próbuje się nakarmić. Zamiast pomóc malcowi, przekonywali siebie nawzajem, że: „Taki z niego wspaniały chłopak”. Kiedy podjęli próby umycia dziecku twarzy i rączek, to dostało ataku furii. A przez to, że nie było zapięte, omal nie wypadło z krzesełka. Napięcie nieco zmalało, kiedy podano deser. Tutaj sytuacja wyglądała podobnie – dziecko zaczęło rozrzucać lody, a kiedy podano mu cos do picia, całą zawartość kubka rozlało dookoła.

Restauracja – Pyszności; Foto: Canva.com

Restauracja – Pyszności; Foto: Canva.com

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Przeczytaj również: Obsługa restauracji nie wpuściła matki z dwójką dzieci. Powód jest bulwersujący

Restauracja nie dla małych dzieci?

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Malec zaczął znów krzyczeć. Być może czuł się niekomfortowo w mokrym i brudnym siedzisku. Kiedy ojciec wyciągnął dziecko z krzesełka, to zaczęło uderzać sztućcami o stół, wyciągać ziemię ze stojącej obok doniczki, rozlewać wodę. To wszystko przy pełnej aprobacie rodziców. Kiedy personel zwrócił dorosłym uwagę na zachowanie podopiecznego, ci odpowiedzieli jedynie, że ich dziecko, jak na swój wiek, jest po prostu bardzo „niezależne” i „sprytne”.

Kobieta dodaje na końcu, że cała ta sytuacja dosłownie przeraziła ją. Postanowiła porozmawiać o tym z koleżanką, która zajmuje się na co dzień opieką nad dziećmi. Ta przyznała, że rzeczywiście, obecnie sporo rodziców ma takie podejście do wychowywania pociech. Również w komentarzach pod wpisem na forum zaroiło się komentarzy. Jedni piszą, że małe dzieci takie są, że kobieta nie powinna krytykować zachowania rodziców. Inni natomiast wskazują, że o ile uczenie dziecka samodzielnego jedzenia w ten sposób jest w porządku, tak zabieranie do restauracji malca i pozwalanie mu na wszystko, nie do końca.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×