in

5 rzeczy na które powinnaś zwrócić uwagę kupując mandarynki. Będą słodkie za każdym razem

Tym razem przychodzę do Ciebie ze wskazówkami, dzięki którym za każdym razem kupisz słodkie i pyszne mandarynki. Jeśli więc masz słabość do tego rodzaju owoców, koniecznie przeczytaj ten artykuł do końca.

Masa cennych informacji już na Ciebie czeka!

#1 Waga

Jeśli zależy Ci na zakupie słodkich mandarynek, powinnaś zwrócić uwagę m.in. na ciężar owoców. Im cięższy owoc, tym większa szansa, że będzie on słodki, a wszystko to za sprawą większej ilości pestek oraz soku.

#2 Rozmiar

Kolejnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę, jest rozmiar owoców. Kwaśne mandarynki są zazwyczaj większe od tych słodkich. Dlatego też najlepiej wybierać owoce średniej wielkości.

#3 Kraj pochodzenia

To kolejny ważny fakt, który ma wpływ na smak kupowanych owoców. Jeśli zależy Ci, aby były słodkie, kupuj mandarynki z Hiszpanii.

#4 Test ręki

Przed zakupem delikatnie ściśnij owoc. Jeśli mandarynka okaże się miękka i przyjemna w dotyku, to dowód, że jest dojrzała, a tym samym będzie słodka w smaku.

#5 Sposób przechowywania

I na koniec jeszcze jeden, bardzo ważny aspekt. Jeśli chcesz kupić najlepsze owoce, unikaj tych które znajdują się w bardzo ciepłych pomieszczeniach. Dlaczego? Ponieważ mogą zacząć bardzo szybko pleśnieć.

Koniecznie daj znać na co Ty zwracasz uwagę podczas kupowania mandarynek!