zalety grilla gazowego
Kategorie InspiracjeNewsy

Skąd ta popularność? Czyli 6 zalet grilla gazowego

Grille gazowe są coraz częściej wybierane przez miłośników gotowania. Ich popularność wynika z licznych zalet. Grillowanie na gazie jest łatwe, wygodne i bezpieczne. Pozwala przygotować różnorodne potrawy i jednocześnie oszczędza sporo czasu.

Badanie przeprowadzone w 2020 roku przez HPBA (Hearth, Patio & Barbecue Association) wykazało, że w USA grille gazowe nie mają sobie równych. Amerykanie najchętniej grillują na gazie – ponad 61% badanych posiada grill gazowy.

zalety grilla gazowego

Podobny trend, który wskazuje na coraz większe zainteresowanie grillami gazowymi, można zaobserwować w Polsce. Rosnąca popularność grillowania na grillach gazowych nie jest niczym szokującym biorąc pod uwagę ilość zalet tego sprzętu.

grill gazowy

#1 Pożegnaj się z duszącym dymem

Zapach rozpałki oraz gęsty, duszący dym to nierozłączne elementy grilla węglowego. Przesiąka nimi nie tylko przygotowywanie danie, ale również ubranie. Wznoszący się wysoko szary dym, często staje się przyczyną sąsiedzkich kłótni.

palniki grilla gazowego

Wybierając grill gazowy zapomnisz o tych problemach i zamiast martwić się przykrymi zapachami będziesz cieszyć się kuszącymi aromatami dania. Gaz, wykorzystywany w grillach gazowych to mieszanka propan-butan, która spala się czysto i bezzapachowo. Produktami tej reakcji są para wodna oraz dwutlenek węgla, które są neutralne dla zdrowia oraz środowiska w przeciwieństwie do substancji powstających podczas grillowania na węglu.

#2 Rozpal grilla już w 2 sekundy

Goście czekają przy stole i zniecierpliwieni zerkają na puste talerze, a Ty dalej walczysz z brykietem i podpałką? Grillowanie wcale nie musi być czasochłonne.

zalety grilla gazowego

Dużą zaletą grilla gazowego jest jego szybkie i łatwe rozpalanie. Jeśli Twój sprzęt jest już podłączony do butli gazowej, wystarczy tylko, że wciśniesz i przekręcisz pokrętło gazu. Szybkie i proste rozpalanie grilla znacznie przyspieszy cały proces gotowania i pozwoli Ci zaoszczędzić sporo czasu.

#3 Nie trać czasu na zmywanie

Impreza zakończona, znajomi powoli rozchodzą się do domów, ale Ty dobrze wiesz, co Cię zaraz czeka. Szorowanie, skrobanie, moczenie i wyrzucanie rozsypującego się wszędzie popiołu…

system InstaClean
Campingaz® InstaClean Aqua System for effortless cleaning of your barbecue

Odpoczynek po grillowaniu na gazie wygląda zupełnie inaczej. Możesz wygodnie rozsiąść się na kanapie zamiast spędzać godziny w kuchni z gąbką w ręce. InstaClean™ to opatentowany przez Campingaz system, który pozwala na bardzo szybkie umycie sprzętu po grillowaniu. W mniej niż 60 sekund wyjmiesz ścianki wewnątrz misy grilla oraz tacę ociekową, które zostały zaprojektowane w taki sposób, by zmieścić się do standardowych zmywarek. Ciesz się posiłkiem i czasem spędzonym z rodziną i przyjaciółmi, a sprzątanie zostaw zmywarce!

#4 Przejmij kontrolę nad temperaturą

Grillowanie na węglu wymaga od Ciebie ciągłego stania przy grillu i pilnowania, by pyszna karkówka nie zamieniła się w kawałek spalenizny. Kolejną dużą przewagą grilli gazowych nad węglowymi jest kontrola temperatury.

Grille gazowe Campingaz mają wbudowany w pokrywie termometr, który pozwala kontrolować i odpowiednio dostosowywać temperaturę do potrzeb przygotowywanego dania. Dzięki wygodniej kontroli płomienia unikniesz wysuszonych i spalonych potraw.

zalety grilla gazowego

Stalowa pokrywa grilla gazowego zapewnia utrzymanie wybranej temperatury wewnątrz grilla podczas całego procesu gotowania. W zależności od tego, jaki rodzaj mięsa przygotowujesz możesz wybrać optymalną temperaturę i cieszyć się zdrowym i smacznym daniem.

#5 Wszechstronność dań

Masz już dość kiełbasy z musztardą i chcesz zaskoczyć swoich znajomych nietypowym daniem? Grille gazowe w przeciwieństwie do grilli węglowych pozwalają na przygotowanie różnorodnych dań, takich jak chrupiąca włoska pizza lub pyszna grillowana paella.

zalety grilla gazowego
Campingaz® Culinary Modulars – interchangeable barbecue accessories for great cooking versatility

System Campingaz Culinary Modular umożliwia wyjęcie wewnętrznego pierścienia żeliwnego rusztu i włożenie w jego miejsce jednego z wielu akcesoriów do grilla Culinary Modular. Kamień do pizzy, patelnia z powłoką zapobiegającą przywieraniu, wok ze stali węglowej i opiekacz do drobiu sprawią, że spojrzysz na grillowanie z zupełnie innej strony.

System Campingaz Culinary Modular
Campingaz® Culinary Modulars – interchangeable barbecue accessories for great cooking versatility

Dodatkowym atutem w grillach gazowych Campingaz jest nowoczesna technologia Dual Heat, która łączy dwie oddzielne i indywidualne strefy temperatury w jednym grillu. Od teraz bez problemu jednocześnie przygotujesz dwie różne potrawy, które mają inne wymagania temperaturowe.

#6 Grilluj przez cały rok

Nie ma złej pogody do grillowania, są tylko nieodpowiednie grille? Grill gazowy to urządzenie całoroczne, dzięki czemu bez problemu użyjesz go nawet w deszczowe, chłodne dni.

Jeśli wybierzesz grillowanie na gazie, zyskasz dodatkowe miesiące gotowania na tarasie i będziesz mógł cieszyć się idealnie przyrządzonym stekiem nawet podczas sylwestrowej imprezy. Skoro grillowanie daje Ci tyle radości, to dlaczego ograniczać się tylko do wiosny i lata?

zalety grilla gazowego

Więcej informacji na temat grilli gazowych marki Campingaz znajdziesz na ich oficjalnej stronie

352520